Woonplaats · Aa en Hunze, Drenthe
Balloërveld: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Balloërveld 25 mensen. Van hen heeft 20,0% (5 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is hoger dan het aandeel in de gemeente Aa en Hunze (9,9%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 100,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 20,0 procentpunt.
Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.
- Inwoners
- 25 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 20,0% 5 personen
- In het buitenland geboren
- 100,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +20,0 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 80,0% 20
- Migratieachtergrond 20,0% 5
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 100,0% 5
- In Nederland geboren (tweede generatie) 0,0% 0
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 10
- Vrouwen
- 10
Vergeleken met alle woonplaatsen
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Balloërveld
- Aa en Hunze
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Balloërveld | Aa en Hunze | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | 0,0% | 5,5% | 16,7% |
| 1999 | 0,0% | 5,5% | 17,1% |
| 2000 | 0,0% | 5,6% | 17,5% |
| 2001 | 0,0% | 6,5% | 18,0% |
| 2002 | 33,3% | 7,0% | 18,4% |
| 2003 | 0,0% | 5,9% | 18,8% |
| 2004 | 25,0% | 5,1% | 19,0% |
| 2005 | 20,0% | 5,0% | 19,2% |
| 2006 | 25,0% | 5,0% | 19,3% |
| 2007 | 20,0% | 5,1% | 19,4% |
| 2008 | 0,0% | 5,2% | 19,6% |
| 2009 | 20,0% | 5,7% | 19,9% |
| 2010 | 25,0% | 5,8% | 20,3% |
| 2011 | 25,0% | 6,1% | 20,6% |
| 2012 | 20,0% | 6,1% | 20,9% |
| 2013 | 0,0% | 5,8% | 21,1% |
| 2014 | 0,0% | 5,8% | 21,4% |
| 2015 | 25,0% | 5,8% | 21,7% |
| 2016 | 20,0% | 5,9% | 22,1% |
| 2017 | 25,0% | 6,3% | 22,6% |
| 2018 | 25,0% | 6,4% | 23,1% |
| 2019 | 0,0% | 6,7% | 23,6% |
| 2020 | 25,0% | 6,7% | 24,2% |
| 2021 | 25,0% | 6,6% | 24,6% |
| 2022 | 0,0% | 7,5% | 26,0% |
| 2023 | 0,0% | 8,5% | 27,1% |
| 2024 | 0,0% | 9,2% | 27,9% |
| 2025 | 25,0% | 9,7% | 28,5% |
| 2026 | 20,0% | 9,9% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Balloërveld
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 9459 Rolde | 25 | +20,0 %-punt | – |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998 | 15 | 15 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 1999 | 20 | 15 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2000 | 15 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2001 | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2002 | 15 | 20 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2003 | 20 | 20 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2004 | 20 | 20 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| 2005 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2006 | 20 | 15 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2007 | 25 | 20 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2008 | 20 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2009 | 25 | 20 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2010 | 20 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2011 | 20 | 20 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2012 | 25 | 20 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2013 | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2014 | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015 | 20 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2017 | 20 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2018 | 20 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2019 | 20 | 20 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | 20 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2021 | 20 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2022 | 20 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2023 | 20 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2024 | 25 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2025 | 20 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2026 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)