Woonplaats · Renkum, Gelderland
Heveadorp: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Heveadorp 685 mensen. Van hen heeft 18,2% (125 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is ongeveer gelijk aan het aandeel in de gemeente Renkum (19,0%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Indonesië (3,6%), overig Europa (3,6%) en Duitsland (2,9%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 44,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 0,6 procentpunt.
- Inwoners
- 685 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 18,2% 125 personen
- In het buitenland geboren
- 44,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +0,6 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 81,0% 555
- Migratieachtergrond 18,2% 125
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 44,0% 55
- In Nederland geboren (tweede generatie) 56,0% 70
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 340
- Vrouwen
- 345
Vergeleken met alle woonplaatsen
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Heveadorp
- Gemeente Renkum
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Heveadorp | Gemeente Renkum | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 12,3% | 16,7% |
| 1999 | – | 12,6% | 17,1% |
| 2000 | – | 12,6% | 17,5% |
| 2001 | – | 13,1% | 18,0% |
| 2002 | – | 13,3% | 18,4% |
| 2003 | – | 13,6% | 18,8% |
| 2004 | – | 13,7% | 19,0% |
| 2005 | – | 13,9% | 19,2% |
| 2006 | – | 13,4% | 19,3% |
| 2007 | – | 13,2% | 19,4% |
| 2008 | – | 13,5% | 19,6% |
| 2009 | – | 13,6% | 19,9% |
| 2010 | 15,2% | 13,7% | 20,3% |
| 2011 | 13,9% | 13,8% | 20,6% |
| 2012 | 14,0% | 13,9% | 20,9% |
| 2013 | 14,2% | 13,9% | 21,1% |
| 2014 | 14,7% | 14,4% | 21,4% |
| 2015 | 15,0% | 14,3% | 21,7% |
| 2016 | 17,2% | 14,7% | 22,1% |
| 2017 | 16,1% | 15,0% | 22,6% |
| 2018 | 15,4% | 15,1% | 23,1% |
| 2019 | 16,1% | 15,3% | 23,6% |
| 2020 | 17,0% | 15,6% | 24,2% |
| 2021 | 16,7% | 15,8% | 24,6% |
| 2022 | 17,6% | 17,2% | 26,0% |
| 2023 | 18,2% | 18,0% | 27,1% |
| 2024 | 17,9% | 18,4% | 27,9% |
| 2025 | 17,9% | 18,8% | 28,5% |
| 2026 | 18,2% | 19,0% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Heveadorp
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 6869 Heveadorp | 685 | +0,6 %-punt | Indonesië |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | 820 | 695 | 125 | 50 | 75 | 10 | 10 | 5 | 35 | 0 | 15 | 0 | 0 | 35 | 0 | 0 | 15 | 90 | 35 |
| 2011 | 790 | 685 | 110 | 40 | 75 | 10 | 5 | 5 | 25 | 0 | 15 | 0 | 0 | 25 | 5 | 10 | 15 | 80 | 35 |
| 2012 | 785 | 675 | 110 | 40 | 70 | 10 | 5 | 5 | 30 | 0 | 15 | 0 | 0 | 25 | 5 | 10 | 5 | 75 | 40 |
| 2013 | 775 | 665 | 110 | 45 | 65 | 10 | 5 | 0 | 25 | 0 | 10 | 0 | 0 | 35 | 5 | 10 | 10 | 75 | 35 |
| 2014 | 750 | 640 | 110 | 45 | 65 | 10 | 5 | 5 | 30 | 0 | 15 | 0 | 0 | 30 | 5 | 5 | 5 | 75 | 40 |
| 2015 | 735 | 625 | 110 | 50 | 65 | 5 | 5 | 5 | 25 | 0 | 15 | 0 | 0 | 35 | 5 | 15 | 5 | 75 | 35 |
| 2016 | 755 | 625 | 130 | 50 | 80 | 10 | 5 | 5 | 25 | 5 | 15 | 0 | 0 | 35 | 5 | 15 | 10 | 80 | 50 |
| 2017 | 745 | 625 | 120 | 45 | 75 | 10 | 5 | 0 | 20 | 0 | 15 | 0 | 0 | 30 | 5 | 20 | 15 | 70 | 45 |
| 2018 | 715 | 605 | 110 | 45 | 65 | 10 | 5 | 5 | 20 | 0 | 15 | 0 | 0 | 30 | 0 | 20 | 5 | 70 | 45 |
| 2019 | 715 | 600 | 115 | 50 | 65 | 10 | 10 | 0 | 25 | 0 | 15 | 5 | 0 | 30 | 0 | 15 | 10 | 75 | 40 |
| 2020 | 705 | 585 | 120 | 50 | 70 | 10 | 5 | 0 | 20 | 0 | 20 | 5 | 0 | 25 | 5 | 15 | 15 | 80 | 35 |
| 2021 | 720 | 600 | 120 | 55 | 65 | 10 | 5 | 0 | 20 | 0 | 20 | 5 | 0 | 30 | 0 | 15 | 15 | 85 | 40 |
| 2022 | 710 | 585 | 125 | 50 | 75 | 10 | 5 | 0 | 25 | 0 | 20 | 5 | 0 | 25 | 5 | 20 | 15 | 80 | 40 |
| 2023 | 715 | 585 | 130 | 45 | 80 | 10 | 5 | 5 | 20 | 0 | 20 | 5 | 0 | 25 | 0 | 20 | 15 | 80 | 45 |
| 2024 | 700 | 575 | 125 | 40 | 80 | 10 | 10 | 5 | 25 | 0 | 20 | 0 | 0 | 25 | 5 | 20 | 15 | – | – |
| 2025 | 700 | 570 | 125 | 45 | 85 | 10 | 10 | 5 | 25 | 0 | 20 | 0 | 0 | 25 | 5 | 20 | 15 | – | – |
| 2026 | 685 | 555 | 125 | 45 | 85 | 10 | 10 | 5 | 25 | 0 | 20 | 0 | 0 | 25 | 5 | 20 | 15 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)