Woonplaats · Vijfheerenlanden, Utrecht
Hoef en Haag: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Hoef en Haag 4.675 mensen. Van hen heeft 26,6% (1.245 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is hoger dan het aandeel in de gemeente Vijfheerenlanden (21,4%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Marokko (6,3%), overig Azië (4,2%) en Turkije (3,4%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 34,5% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 4,2 procentpunt.
- Inwoners
- 4.675 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 26,6% 1.245 personen
- In het buitenland geboren
- 34,5% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +4,2 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 73,4% 3.430
- Migratieachtergrond 26,6% 1.245
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 34,5% 430
- In Nederland geboren (tweede generatie) 65,5% 815
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 2.300
- Vrouwen
- 2.375
Vergeleken met alle woonplaatsen
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Hoef en Haag
- Vijfheerenlanden
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Hoef en Haag | Vijfheerenlanden | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 12,4% | 16,7% |
| 1999 | – | 12,7% | 17,1% |
| 2000 | – | 13,1% | 17,5% |
| 2001 | – | 13,4% | 18,0% |
| 2002 | – | 13,7% | 18,4% |
| 2003 | – | 14,0% | 18,8% |
| 2004 | – | 14,0% | 19,0% |
| 2005 | – | 14,1% | 19,2% |
| 2006 | – | 14,0% | 19,3% |
| 2007 | – | 14,1% | 19,4% |
| 2008 | – | 14,1% | 19,6% |
| 2009 | – | 14,3% | 19,9% |
| 2010 | – | 14,6% | 20,3% |
| 2011 | – | 14,9% | 20,6% |
| 2012 | – | 15,0% | 20,9% |
| 2013 | – | 15,1% | 21,1% |
| 2014 | – | 15,1% | 21,4% |
| 2015 | – | 15,2% | 21,7% |
| 2016 | – | 15,4% | 22,1% |
| 2017 | – | 15,8% | 22,6% |
| 2018 | 21,8% | 16,0% | 23,1% |
| 2019 | 23,0% | 16,6% | 23,6% |
| 2020 | 21,1% | 17,0% | 24,2% |
| 2021 | 22,4% | 17,5% | 24,6% |
| 2022 | 22,4% | 18,5% | 26,0% |
| 2023 | 23,6% | 19,4% | 27,1% |
| 2024 | 24,6% | 20,4% | 27,9% |
| 2025 | 25,4% | 20,9% | 28,5% |
| 2026 | 26,6% | 21,4% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Hoef en Haag
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 4125 Het Dorpshart, Het Lint | 4.675 | +4,2 %-punt | Marokko |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 390 | 305 | 85 | 10 | 75 | 10 | 25 | 10 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 15 | 10 | 15 | 70 |
| 2019 | 675 | 520 | 155 | 25 | 130 | 10 | 45 | 10 | 10 | 5 | 10 | 0 | 0 | 15 | 5 | 30 | 15 | 35 | 115 |
| 2020 | 1.230 | 970 | 260 | 45 | 215 | 15 | 75 | 25 | 25 | 5 | 15 | 0 | 5 | 25 | 10 | 45 | 15 | 70 | 190 |
| 2021 | 1.940 | 1.505 | 435 | 65 | 365 | 45 | 95 | 70 | 35 | 10 | 15 | 5 | 10 | 35 | 15 | 70 | 25 | 105 | 325 |
| 2022 | 2.340 | 1.820 | 525 | 80 | 440 | 60 | 120 | 70 | 45 | 15 | 25 | 10 | 15 | 35 | 10 | 90 | 30 | 125 | 380 |
| 2023 | 2.945 | 2.250 | 695 | 115 | 580 | 85 | 155 | 85 | 55 | 15 | 30 | 10 | 15 | 65 | 15 | 110 | 55 | 180 | 500 |
| 2024 | 3.795 | 2.855 | 935 | 155 | 780 | 120 | 200 | 105 | 65 | 30 | 35 | 15 | 20 | 85 | 30 | 160 | 70 | – | – |
| 2025 | 4.275 | 3.190 | 1.085 | 195 | 895 | 135 | 245 | 125 | 70 | 30 | 45 | 15 | 20 | 115 | 35 | 180 | 75 | – | – |
| 2026 | 4.675 | 3.430 | 1.245 | 220 | 1.025 | 160 | 295 | 145 | 70 | 35 | 45 | 20 | 25 | 135 | 40 | 195 | 80 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)