Woonplaats · Emmen, Drenthe
Klazienaveen-Noord: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Klazienaveen-Noord 285 mensen. Van hen heeft 8,8% (25 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Emmen (16,0%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (3,5%), Indonesië (1,8%) en Duitsland (1,8%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 40,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 3,2 procentpunt.
- Inwoners
- 285 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 8,8% 25 personen
- In het buitenland geboren
- 40,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +3,2 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 91,2% 260
- Migratieachtergrond 8,8% 25
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 40,0% 10
- In Nederland geboren (tweede generatie) 60,0% 15
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 155
- Vrouwen
- 130
Vergeleken met alle woonplaatsen
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Klazienaveen-Noord
- Gemeente Emmen
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Klazienaveen-Noord | Gemeente Emmen | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 9,1% | 16,7% |
| 1999 | – | 9,2% | 17,1% |
| 2000 | – | 9,4% | 17,5% |
| 2001 | – | 10,0% | 18,0% |
| 2002 | – | 10,3% | 18,4% |
| 2003 | – | 10,3% | 18,8% |
| 2004 | – | 10,3% | 19,0% |
| 2005 | – | 10,5% | 19,2% |
| 2006 | – | 10,4% | 19,3% |
| 2007 | – | 10,6% | 19,4% |
| 2008 | – | 10,7% | 19,6% |
| 2009 | 5,4% | 10,9% | 19,9% |
| 2010 | 2,6% | 11,1% | 20,3% |
| 2011 | 2,6% | 11,3% | 20,6% |
| 2012 | 2,8% | 11,2% | 20,9% |
| 2013 | 5,7% | 11,2% | 21,1% |
| 2014 | 5,6% | 11,4% | 21,4% |
| 2015 | 2,9% | 11,4% | 21,7% |
| 2016 | 2,9% | 11,6% | 22,1% |
| 2017 | 5,6% | 11,8% | 22,6% |
| 2018 | 2,9% | 12,0% | 23,1% |
| 2019 | 8,3% | 12,2% | 23,6% |
| 2020 | 2,9% | 12,4% | 24,2% |
| 2021 | 8,1% | 12,5% | 24,6% |
| 2022 | 5,6% | 13,5% | 26,0% |
| 2023 | 10,4% | 14,3% | 27,1% |
| 2024 | 9,3% | 15,0% | 27,9% |
| 2025 | 8,8% | 15,6% | 28,5% |
| 2026 | 8,8% | 16,0% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Klazienaveen-Noord
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 7889 Barger-Compascuum | 285 | +3,2 %-punt | Overig Europa |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 185 | 180 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2010 | 195 | 185 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 |
| 2011 | 190 | 185 | 5 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2012 | 180 | 175 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2013 | 175 | 175 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2014 | 180 | 170 | 10 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2015 | 175 | 170 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2016 | 175 | 170 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2017 | 180 | 170 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2018 | 170 | 165 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2019 | 180 | 165 | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2020 | 170 | 165 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2021 | 185 | 170 | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2022 | 180 | 175 | 10 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2023 | 240 | 210 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 15 | 0 | 0 | 0 | 25 | 5 |
| 2024 | 270 | 245 | 25 | 20 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 10 | 5 | 0 | 0 | – | – |
| 2025 | 285 | 260 | 25 | 15 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 10 | 5 | 0 | 0 | – | – |
| 2026 | 285 | 260 | 25 | 15 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 5 | 10 | 5 | 0 | 0 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)