Woonplaats · Medemblik, Noord-Holland

Lambertschaag: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in Lambertschaag 180 mensen. Van hen heeft 8,3% (15 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Medemblik (17,4%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn België (2,8%) en overig Europa (2,8%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 66,7% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel vrijwel gelijk gebleven.

Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.

Inwoners
180 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
8,3% 15 personen
In het buitenland geboren
66,7% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
−0,2 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 88,9% 160
  • Migratieachtergrond 8,3% 15

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van Lambertschaag. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Medemblik en het rondje voor Nederland.

  • België
    2,8% 5 personen
    Gemeente Medemblik 0,28% Nederland 0,76%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,8% 5 personen
    Gemeente Medemblik 4,2% Nederland 5,6%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 1,2% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 0,21% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 0,59% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 1,1% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 0,49% Nederland 1,1%
  • Duitsland
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 1,2% Nederland 1,9%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 3,3% Nederland 1,4%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 1,2% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 2,5% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Gemeente Medemblik 0,92% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 66,7% 10
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 66,7% 10

Mannen en vrouwen

Mannen
90
Vrouwen
90

Vergeleken met alle woonplaatsen

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • Lambertschaag
  • Gemeente Medemblik
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar LambertschaagGemeente MedemblikNederland
1998 5,0%7,1%16,7%
1999 4,9%7,3%17,1%
2000 2,5%7,5%17,5%
2001 5,1%7,6%18,0%
2002 5,3%7,6%18,4%
2003 5,0%8,1%18,8%
2004 5,1%8,4%19,0%
2005 5,1%8,5%19,2%
2006 5,1%8,6%19,3%
2007 5,1%8,1%19,4%
2008 5,1%8,2%19,6%
2009 5,1%8,4%19,9%
2010 5,4%8,9%20,3%
2011 5,4%9,2%20,6%
2012 7,5%9,6%20,9%
2013 10,5%9,8%21,1%
2014 7,9%10,2%21,4%
2015 10,8%10,9%21,7%
2016 8,3%11,3%22,1%
2017 11,1%11,7%22,6%
2018 8,3%12,3%23,1%
2019 8,3%12,7%23,6%
2020 5,9%13,1%24,2%
2021 5,9%13,5%24,6%
2022 8,6%14,6%26,0%
2023 11,4%15,9%27,1%
2024 8,8%16,4%27,9%
2025 8,8%16,8%28,5%
2026 8,3%17,4%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in Lambertschaag

Grootste groep
1658 Lambertschaag 180 −0,2 %-punt België

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 200190105000000500000050
1999 205190101000005000010000100
2000 200195550000005050000100
2001 19518510100000000055000100
2002 19018510100000000001000050
2003 200190101050005000010000100
2004 195185101050005000010000100
2005 1951851055000500005000100
2006 1951851001050000000005055
2007 195180105500000000505055
2008 195185105500000000505055
2009 195180105500000000505050
2010 185175101000000000010000105
2011 18517510101000000500505555
2012 200180151010050005500005105
2013 19017020105000000505500105
2014 190175151010500005005005155
2015 185165201550500005010005155
2016 180165151010050005005005105
2017 1801602010100055005055001510
2018 180165151010050005500055155
2019 18016515510005500050500105
2020 17016010510050005000005105
2021 170160101000505000010000105
2022 17515515105050000055000100
2023 175160201010005000055055100
2024 17015515105000000055000––
2025 17015515105000000055000––
2026 18016015105000000055000––