Woonplaats · Groningen, Groningen
Lellens: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Lellens 65 mensen. Van hen heeft 7,7% (5 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Groningen (30,0%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 0,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 7,7 procentpunt.
Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.
- Inwoners
- 65 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 7,7% 5 personen
- In het buitenland geboren
- 0,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +7,7 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 92,3% 60
- Migratieachtergrond 7,7% 5
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 0,0% 0
- In Nederland geboren (tweede generatie) 0,0% 0
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 40
- Vrouwen
- 25
Vergeleken met alle woonplaatsen
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Lellens
- Gemeente Groningen
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Lellens | Gemeente Groningen | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | 5,6% | 14,4% | 16,7% |
| 1999 | 5,6% | 14,9% | 17,1% |
| 2000 | 5,6% | 15,4% | 17,5% |
| 2001 | 5,3% | 15,9% | 18,0% |
| 2002 | 5,0% | 16,5% | 18,4% |
| 2003 | 5,3% | 16,9% | 18,8% |
| 2004 | 0,0% | 17,0% | 19,0% |
| 2005 | 5,3% | 17,4% | 19,2% |
| 2006 | 5,3% | 17,5% | 19,3% |
| 2007 | 5,3% | 17,5% | 19,4% |
| 2008 | 5,3% | 17,7% | 19,6% |
| 2009 | 5,6% | 18,4% | 19,9% |
| 2010 | 5,6% | 18,9% | 20,3% |
| 2011 | 0,0% | 19,4% | 20,6% |
| 2012 | 0,0% | 19,9% | 20,9% |
| 2013 | 5,9% | 20,4% | 21,1% |
| 2014 | 0,0% | 20,8% | 21,4% |
| 2015 | 0,0% | 21,1% | 21,7% |
| 2016 | 5,6% | 21,6% | 22,1% |
| 2017 | 0,0% | 22,4% | 22,6% |
| 2018 | 0,0% | 23,0% | 23,1% |
| 2019 | 0,0% | 24,0% | 23,6% |
| 2020 | 0,0% | 24,7% | 24,2% |
| 2021 | 6,7% | 25,0% | 24,6% |
| 2022 | 0,0% | 26,9% | 26,0% |
| 2023 | 0,0% | 28,3% | 27,1% |
| 2024 | 0,0% | 29,0% | 27,9% |
| 2025 | 6,7% | 29,5% | 28,5% |
| 2026 | 7,7% | 30,0% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Lellens
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 9794 Ten Post | 65 | +7,7 %-punt | – |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998 | 90 | 85 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 1999 | 90 | 85 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2000 | 90 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2001 | 95 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2002 | 100 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2003 | 95 | 90 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2004 | 100 | 95 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2005 | 95 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2006 | 95 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2007 | 95 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2008 | 95 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2009 | 90 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2010 | 90 | 90 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2011 | 95 | 95 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2012 | 90 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2013 | 85 | 85 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2014 | 85 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015 | 90 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | 90 | 85 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2017 | 90 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2018 | 90 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2019 | 85 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2020 | 85 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2021 | 75 | 70 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | 75 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2023 | 70 | 70 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2024 | 75 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2025 | 75 | 70 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2026 | 65 | 60 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)