Woonplaats · Utrechtse Heuvelrug, Utrecht

Maarsbergen: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in Maarsbergen 1.525 mensen. Van hen heeft 16,1% (245 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Utrechtse Heuvelrug (19,5%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (4,3%), overig Amerika en Oceanië (2,3%) en overig Afrika (2,0%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 53,1% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 2,9 procentpunt.

Inwoners
1.525 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
16,1% 245 personen
In het buitenland geboren
53,1% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+2,9 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 83,9% 1.280
  • Migratieachtergrond 16,1% 245

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van Maarsbergen. Ter vergelijking staat de lijn voor Utrechtse Heuvelrug en het rondje voor Nederland.

  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    4,3% 65 personen
    Utrechtse Heuvelrug 3,3% Nederland 5,6%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    2,3% 35 personen
    Utrechtse Heuvelrug 1,5% Nederland 1,7%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    2,0% 30 personen
    Utrechtse Heuvelrug 1,8% Nederland 2,3%
  • Indonesië
    1,6% 25 personen
    Utrechtse Heuvelrug 2,8% Nederland 1,9%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    1,6% 25 personen
    Utrechtse Heuvelrug 3,8% Nederland 5,3%
  • Duitsland
    1,3% 20 personen
    Utrechtse Heuvelrug 1,6% Nederland 1,9%
  • Marokko
    1,0% 15 personen
    Utrechtse Heuvelrug 1,7% Nederland 2,4%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,66% 10 personen
    Utrechtse Heuvelrug 0,56% Nederland 1,1%
  • Turkije
    0,33% 5 personen
    Utrechtse Heuvelrug 0,87% Nederland 2,6%
  • Suriname
    0,33% 5 personen
    Utrechtse Heuvelrug 0,53% Nederland 2,0%
  • Polen
    0,33% 5 personen
    Utrechtse Heuvelrug 0,51% Nederland 1,4%
  • België
    0,33% 5 personen
    Utrechtse Heuvelrug 0,58% Nederland 0,76%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 53,1% 130
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 46,9% 115

Mannen en vrouwen

Mannen
775
Vrouwen
755

Vergeleken met alle woonplaatsen

Hoger dan 68% van alle woonplaatsen in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • Maarsbergen
  • Utrechtse Heuvelrug
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar MaarsbergenUtrechtse HeuvelrugNederland
1998 10,9%11,8%16,7%
1999 11,5%12,1%17,1%
2000 11,6%12,2%17,5%
2001 11,7%12,9%18,0%
2002 10,9%13,3%18,4%
2003 11,6%13,5%18,8%
2004 11,7%13,6%19,0%
2005 11,1%13,8%19,2%
2006 11,3%13,2%19,3%
2007 11,4%13,5%19,4%
2008 11,7%13,7%19,6%
2009 11,7%13,5%19,9%
2010 11,5%13,6%20,3%
2011 12,2%14,0%20,6%
2012 11,3%13,9%20,9%
2013 11,6%14,2%21,1%
2014 12,0%14,4%21,4%
2015 11,6%14,8%21,7%
2016 11,3%14,8%22,1%
2017 11,3%15,1%22,6%
2018 11,0%15,4%23,1%
2019 11,5%15,5%23,6%
2020 12,7%15,8%24,2%
2021 12,4%16,1%24,6%
2022 13,2%17,6%26,0%
2023 14,8%18,4%27,1%
2024 14,0%18,7%27,9%
2025 14,8%19,2%28,5%
2026 16,1%19,5%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in Maarsbergen

Grootste groep
3953 Maarn 1.525 +2,9 %-punt Overig Europa

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 1.2901.1551404595510153502055151010108560
1999 1.3001.155150559055152552055251015108555
2000 1.3351.180155609005153552501025151059565
2001 1.3251.170155609505203552501025151059560
2002 1.2901.150140459555103510255510151059050
2003 1.3401.18515560100051540525053010101510550
2004 1.3301.17515555100010153552555205151510055
2005 1.3551.205150559505203510255520515510050
2006 1.3251.1751505010055153552555151010159060
2007 1.3201.1651504510055153552050201510108565
2008 1.3251.165155551000101035525502510151510060
2009 1.3251.17015545110510103552550151015209065
2010 1.3101.160150551005053552555202015159555
2011 1.3101.15016060100551035103055202510010060
2012 1.2851.14014555850053510255025201059550
2013 1.2501.1051456080005305255525201559550
2014 1.2551.105150658500530520510302515510045
2015 1.2551.11014555905553052555202010109550
2016 1.2851.140145658005103010205535105109550
2017 1.2851.140145658005530102555301051510045
2018 1.2751.135140509055525102055201515108060
2019 1.2651.1201454595551020102005202015107570
2020 1.3351.1651706510551053010200103520101510075
2021 1.3751.205170651051055301025553010102511060
2022 1.4051.2251857511010105301025554010152511560
2023 1.4851.2602201051151055301020558015202014565
2024 1.5001.2902108512551052510200555152530––
2025 1.5251.3002259013051052515205560152530––
2026 1.5251.2802459515551552510205565302535––