Woonplaats · Midden-Drenthe, Drenthe
Nieuweroord (Midden-Drenthe): Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Nieuweroord (Midden-Drenthe) 115 mensen. Van hen heeft 8,7% (10 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Midden-Drenthe (10,2%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Amerika en Oceanië (4,3%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 50,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 4,3 procentpunt.
Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.
- Inwoners
- 115 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 8,7% 10 personen
- In het buitenland geboren
- 50,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +4,3 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 95,7% 110
- Migratieachtergrond 8,7% 10
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 50,0% 5
- In Nederland geboren (tweede generatie) 50,0% 5
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 70
- Vrouwen
- 45
Vergeleken met alle woonplaatsen
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Nieuweroord (Midden-Drenthe)
- Midden-Drenthe
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Nieuweroord (Midden-Drenthe) | Midden-Drenthe | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 5,7% | 16,7% |
| 1999 | – | 6,0% | 17,1% |
| 2000 | – | 6,3% | 17,5% |
| 2001 | – | 7,1% | 18,0% |
| 2002 | – | 6,4% | 18,4% |
| 2003 | – | 6,1% | 18,8% |
| 2004 | – | 5,4% | 19,0% |
| 2005 | – | 5,6% | 19,2% |
| 2006 | – | 5,6% | 19,3% |
| 2007 | – | 5,8% | 19,4% |
| 2008 | – | 5,8% | 19,6% |
| 2009 | – | 5,8% | 19,9% |
| 2010 | – | 6,1% | 20,3% |
| 2011 | – | 6,1% | 20,6% |
| 2012 | – | 6,3% | 20,9% |
| 2013 | 0,0% | 6,3% | 21,1% |
| 2014 | 0,0% | 6,4% | 21,4% |
| 2015 | 0,0% | 6,4% | 21,7% |
| 2016 | 4,3% | 7,3% | 22,1% |
| 2017 | 4,3% | 7,7% | 22,6% |
| 2018 | 4,2% | 7,0% | 23,1% |
| 2019 | 4,2% | 7,1% | 23,6% |
| 2020 | 4,2% | 7,3% | 24,2% |
| 2021 | 4,3% | 7,3% | 24,6% |
| 2022 | 4,3% | 8,1% | 26,0% |
| 2023 | 4,2% | 8,8% | 27,1% |
| 2024 | 4,2% | 9,2% | 27,9% |
| 2025 | 4,3% | 9,5% | 28,5% |
| 2026 | 8,7% | 10,2% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Nieuweroord (Midden-Drenthe)
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 7910 Nieuweroord (Midden-Drenthe) | 115 | +4,3 %-punt | Overig Amerika en Oceanië |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 110 | 110 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2014 | 115 | 115 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015 | 115 | 115 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2016 | 115 | 110 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2017 | 115 | 110 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2018 | 120 | 115 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2019 | 120 | 115 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | 120 | 115 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 |
| 2021 | 115 | 110 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2022 | 115 | 110 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 |
| 2023 | 120 | 115 | 5 | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2024 | 120 | 115 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | – | – |
| 2025 | 115 | 110 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | – | – |
| 2026 | 115 | 110 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)