Woonplaats · Moerdijk, Noord-Brabant
Noordhoek: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Noordhoek 1.080 mensen. Van hen heeft 11,1% (120 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Moerdijk (17,0%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (2,3%), Polen (1,9%) en overig Azië (1,4%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 50,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 3,0 procentpunt.
- Inwoners
- 1.080 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 11,1% 120 personen
- In het buitenland geboren
- 50,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +3,0 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 88,9% 960
- Migratieachtergrond 11,1% 120
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 50,0% 60
- In Nederland geboren (tweede generatie) 45,8% 55
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 540
- Vrouwen
- 540
Vergeleken met alle woonplaatsen
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Noordhoek
- Gemeente Moerdijk
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Noordhoek | Gemeente Moerdijk | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 7,4% | 16,7% |
| 1999 | – | 7,5% | 17,1% |
| 2000 | – | 7,7% | 17,5% |
| 2001 | – | 8,0% | 18,0% |
| 2002 | – | 8,1% | 18,4% |
| 2003 | – | 8,1% | 18,8% |
| 2004 | – | 8,2% | 19,0% |
| 2005 | – | 8,3% | 19,2% |
| 2006 | – | 8,3% | 19,3% |
| 2007 | – | 8,4% | 19,4% |
| 2008 | 4,8% | 8,6% | 19,6% |
| 2009 | 4,7% | 8,9% | 19,9% |
| 2010 | 5,1% | 9,0% | 20,3% |
| 2011 | 5,6% | 9,2% | 20,6% |
| 2012 | 5,2% | 9,4% | 20,9% |
| 2013 | 5,6% | 9,7% | 21,1% |
| 2014 | 4,7% | 9,9% | 21,4% |
| 2015 | 5,7% | 10,3% | 21,7% |
| 2016 | 6,1% | 10,6% | 22,1% |
| 2017 | 6,3% | 11,0% | 22,6% |
| 2018 | 6,7% | 11,3% | 23,1% |
| 2019 | 7,5% | 11,8% | 23,6% |
| 2020 | 7,5% | 12,4% | 24,2% |
| 2021 | 7,9% | 12,7% | 24,6% |
| 2022 | 8,1% | 13,7% | 26,0% |
| 2023 | 9,1% | 14,8% | 27,1% |
| 2024 | 10,0% | 15,7% | 27,9% |
| 2025 | 10,2% | 16,3% | 28,5% |
| 2026 | 11,1% | 17,0% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Noordhoek
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 4759 Noordhoek | 1.080 | +3,0 %-punt | Overig Europa |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 1.035 | 995 | 50 | 35 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 10 | 15 | 0 | 10 | 5 | 40 | 10 |
| 2009 | 1.055 | 1.005 | 50 | 35 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 10 | 5 | 10 | 10 | 0 | 0 | 5 | 40 | 5 |
| 2010 | 1.070 | 1.020 | 55 | 40 | 15 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 10 | 5 | 5 | 20 | 0 | 0 | 5 | 45 | 10 |
| 2011 | 1.070 | 1.010 | 60 | 45 | 20 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 10 | 10 | 5 | 20 | 5 | 0 | 5 | 55 | 5 |
| 2012 | 1.065 | 1.010 | 55 | 40 | 10 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 10 | 5 | 10 | 15 | 0 | 0 | 0 | 45 | 10 |
| 2013 | 1.075 | 1.020 | 60 | 40 | 15 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 10 | 10 | 5 | 15 | 0 | 5 | 0 | 45 | 10 |
| 2014 | 1.070 | 1.020 | 50 | 35 | 20 | 0 | 0 | 5 | 10 | 0 | 10 | 5 | 5 | 15 | 0 | 0 | 5 | 45 | 10 |
| 2015 | 1.060 | 1.000 | 60 | 40 | 15 | 0 | 0 | 5 | 10 | 0 | 5 | 15 | 5 | 15 | 0 | 0 | 5 | 45 | 10 |
| 2016 | 1.065 | 1.000 | 65 | 35 | 25 | 0 | 0 | 5 | 10 | 5 | 5 | 10 | 10 | 10 | 0 | 5 | 0 | 45 | 15 |
| 2017 | 1.030 | 965 | 65 | 40 | 25 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 10 | 10 | 5 | 15 | 5 | 5 | 0 | 45 | 15 |
| 2018 | 1.045 | 975 | 70 | 40 | 30 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 5 | 20 | 10 | 5 | 5 | 5 | 5 | 55 | 20 |
| 2019 | 1.070 | 990 | 80 | 50 | 30 | 0 | 5 | 5 | 10 | 5 | 5 | 20 | 5 | 20 | 0 | 0 | 5 | 55 | 25 |
| 2020 | 1.070 | 990 | 80 | 50 | 30 | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 | 5 | 20 | 5 | 20 | 0 | 10 | 5 | 55 | 25 |
| 2021 | 1.075 | 990 | 85 | 55 | 30 | 0 | 5 | 5 | 10 | 5 | 5 | 10 | 5 | 35 | 0 | 5 | 0 | 60 | 25 |
| 2022 | 1.050 | 965 | 85 | 45 | 40 | 0 | 5 | 15 | 15 | 5 | 10 | 15 | 5 | 15 | 0 | 15 | 0 | 50 | 25 |
| 2023 | 1.045 | 950 | 95 | 55 | 40 | 0 | 5 | 10 | 10 | 5 | 10 | 20 | 0 | 30 | 5 | 10 | 0 | 70 | 30 |
| 2024 | 1.045 | 940 | 105 | 55 | 45 | 5 | 5 | 10 | 10 | 0 | 10 | 15 | 5 | 30 | 5 | 10 | 0 | – | – |
| 2025 | 1.075 | 960 | 110 | 55 | 55 | 5 | 0 | 15 | 10 | 5 | 10 | 15 | 5 | 30 | 5 | 15 | 5 | – | – |
| 2026 | 1.080 | 960 | 120 | 60 | 55 | 5 | 0 | 10 | 10 | 0 | 10 | 20 | 5 | 25 | 5 | 15 | 5 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)