Woonplaats · Kampen, Overijssel
Reeve: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Reeve 410 mensen. Van hen heeft 7,3% (30 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Kampen (13,5%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Turkije (1,2%), Indonesië (1,2%) en Duitsland (1,2%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 50,0% zelf in het buitenland geboren.
- Inwoners
- 410 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 7,3% 30 personen
- In het buitenland geboren
- 50,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- – in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 92,7% 380
- Migratieachtergrond 7,3% 30
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 50,0% 15
- In Nederland geboren (tweede generatie) 66,7% 20
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 210
- Vrouwen
- 200
Vergeleken met alle woonplaatsen
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Reeve
- Gemeente Kampen
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Reeve | Gemeente Kampen | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 7,1% | 16,7% |
| 1999 | – | 7,3% | 17,1% |
| 2000 | – | 7,6% | 17,5% |
| 2001 | – | 7,9% | 18,0% |
| 2002 | – | 8,2% | 18,4% |
| 2003 | – | 8,4% | 18,8% |
| 2004 | – | 8,0% | 19,0% |
| 2005 | – | 8,0% | 19,2% |
| 2006 | – | 7,9% | 19,3% |
| 2007 | – | 7,9% | 19,4% |
| 2008 | – | 7,9% | 19,6% |
| 2009 | – | 8,0% | 19,9% |
| 2010 | – | 8,1% | 20,3% |
| 2011 | – | 8,2% | 20,6% |
| 2012 | – | 8,3% | 20,9% |
| 2013 | – | 8,4% | 21,1% |
| 2014 | – | 8,5% | 21,4% |
| 2015 | – | 8,7% | 21,7% |
| 2016 | – | 9,0% | 22,1% |
| 2017 | – | 9,2% | 22,6% |
| 2018 | – | 9,6% | 23,1% |
| 2019 | – | 9,9% | 23,6% |
| 2020 | – | 10,2% | 24,2% |
| 2021 | – | 10,3% | 24,6% |
| 2022 | – | 11,2% | 26,0% |
| 2023 | – | 12,2% | 27,1% |
| 2024 | 2,7% | 12,8% | 27,9% |
| 2025 | 6,0% | 13,3% | 28,5% |
| 2026 | 7,3% | 13,5% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Reeve
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 8269 Reeve | 410 | – | Turkije |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 185 | 180 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2025 | 250 | 235 | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2026 | 410 | 380 | 30 | 10 | 20 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)