Woonplaats · Eemsdelta, Groningen
Startenhuizen (Eemsdelta): Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in Startenhuizen (Eemsdelta) 25 mensen. Van hen heeft 0,0% (0 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Eemsdelta (18,9%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). Sinds 2022 is het aandeel gedaald met 16,7 procentpunt.
Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.
- Inwoners
- 25 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 0,0% 0 personen
- In het buitenland geboren
- – van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- −16,7 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 80,0% 20
- Migratieachtergrond 0,0% 0
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) – 0
- In Nederland geboren (tweede generatie) – 0
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 15
- Vrouwen
- 10
Vergeleken met alle woonplaatsen
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- Startenhuizen (Eemsdelta)
- Eemsdelta
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | Startenhuizen (Eemsdelta) | Eemsdelta | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | 0,0% | 11,9% | 16,7% |
| 1999 | 14,3% | 12,1% | 17,1% |
| 2000 | 0,0% | 12,1% | 17,5% |
| 2001 | 0,0% | 12,4% | 18,0% |
| 2002 | 0,0% | 12,8% | 18,4% |
| 2003 | 0,0% | 13,2% | 18,8% |
| 2004 | 0,0% | 13,2% | 19,0% |
| 2005 | 0,0% | 13,3% | 19,2% |
| 2006 | 16,7% | 13,2% | 19,3% |
| 2007 | 0,0% | 13,2% | 19,4% |
| 2008 | 0,0% | 13,1% | 19,6% |
| 2009 | 0,0% | 12,7% | 19,9% |
| 2010 | 20,0% | 12,9% | 20,3% |
| 2011 | 0,0% | 13,5% | 20,6% |
| 2012 | 0,0% | 13,4% | 20,9% |
| 2013 | 20,0% | 13,5% | 21,1% |
| 2014 | 20,0% | 13,6% | 21,4% |
| 2015 | 0,0% | 13,7% | 21,7% |
| 2016 | 20,0% | 13,9% | 22,1% |
| 2017 | 20,0% | 14,3% | 22,6% |
| 2018 | 20,0% | 14,4% | 23,1% |
| 2019 | 20,0% | 14,7% | 23,6% |
| 2020 | 16,7% | 15,1% | 24,2% |
| 2021 | 0,0% | 15,6% | 24,6% |
| 2022 | 16,7% | 16,8% | 26,0% |
| 2023 | 0,0% | 17,4% | 27,1% |
| 2024 | 0,0% | 17,9% | 27,9% |
| 2025 | 0,0% | 18,4% | 28,5% |
| 2026 | 0,0% | 18,9% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in Startenhuizen (Eemsdelta)
| Grootste groep | ||||
|---|---|---|---|---|
| 9924 Garsthuizen | 25 | −16,7 %-punt | – |
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998 | 40 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 1999 | 35 | 35 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2000 | 35 | 30 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| 2001 | 35 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2002 | 35 | 35 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2003 | 35 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2004 | 30 | 35 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2005 | 30 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2006 | 30 | 25 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2007 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2008 | 25 | 25 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2009 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2010 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2011 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2012 | 25 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2013 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2014 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015 | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | 25 | 20 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2017 | 25 | 20 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2018 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2019 | 25 | 20 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2020 | 30 | 25 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2021 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2022 | 30 | 25 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2023 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2024 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2025 | 25 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2026 | 25 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)