Woonplaats · Tynaarlo, Drenthe

Taarlo: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in Taarlo 120 mensen. Van hen heeft 12,5% (15 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is ongeveer gelijk aan het aandeel in de gemeente Tynaarlo (12,1%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (8,3%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 33,3% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 3,0 procentpunt.

Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.

Inwoners
120 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
12,5% 15 personen
In het buitenland geboren
33,3% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+3,0 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 87,5% 105
  • Migratieachtergrond 12,5% 15

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van Taarlo. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Tynaarlo en het rondje voor Nederland.

  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    8,3% 10 personen
    Gemeente Tynaarlo 3,0% Nederland 5,6%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,24% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,07% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,37% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,5% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,38% Nederland 1,1%
  • Duitsland
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,5% Nederland 1,9%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,17% Nederland 1,4%
  • België
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,20% Nederland 0,76%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,3% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 2,4% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,77% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 33,3% 5
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 33,3% 5

Mannen en vrouwen

Mannen
55
Vrouwen
65

Vergeleken met alle woonplaatsen

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • Taarlo
  • Gemeente Tynaarlo
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar TaarloGemeente TynaarloNederland
1998 3,3%6,0%16,7%
1999 3,2%6,1%17,1%
2000 4,0%5,9%17,5%
2001 0,0%6,0%18,0%
2002 4,0%6,3%18,4%
2003 0,0%6,9%18,8%
2004 0,0%7,3%19,0%
2005 4,2%7,4%19,2%
2006 4,2%6,6%19,3%
2007 4,0%6,7%19,4%
2008 4,3%6,8%19,6%
2009 4,2%6,7%19,9%
2010 0,0%6,8%20,3%
2011 0,0%7,0%20,6%
2012 0,0%7,1%20,9%
2013 0,0%7,3%21,1%
2014 4,5%7,4%21,4%
2015 4,3%7,5%21,7%
2016 4,8%7,8%22,1%
2017 4,8%8,3%22,6%
2018 4,5%8,4%23,1%
2019 4,8%8,6%23,6%
2020 4,8%8,8%24,2%
2021 4,8%8,8%24,6%
2022 9,5%10,1%26,0%
2023 9,1%11,0%27,1%
2024 8,3%11,3%27,9%
2025 8,3%11,8%28,5%
2026 12,5%12,1%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in Taarlo

Grootste groep
9485 Zeegse 120 +3,0 %-punt Overig Europa

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 15015055000000500000050
1999 15515055000000500000050
2000 12512050500000000000505
2001 12012505000000000500000
2002 12512050000000000000005
2003 11011000000000000000000
2004 12512000000000000000000
2005 12012050000000000000000
2006 12011550000000000000000
2007 12512050000000000000000
2008 11511550500000000005000
2009 12011550000000000000000
2010 12011500000000000000000
2011 12012000000000000000000
2012 12512000500000000005000
2013 11511000000050000000000
2014 11010555000000000500000
2015 11511055000000000500050
2016 10510050500000050005050
2017 10510055000000000500050
2018 11010555000000000500050
2019 10510055000000000500050
2020 10510055000000000500050
2021 10510055000000000500050
2022 1051001055000000000000100
2023 110105105500000000500050
2024 1201101055000000005000––
2025 1201101055000000005000––
2026 120105151000000000010000––