Postcode · Laren (Laren), Noord-Holland
Postcode 1252: Wijk Postiljon
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 1252 in Laren (Laren) (Postiljon) 360 mensen. Van hen heeft 27,8% (100 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is hoger dan het aandeel in Laren (Laren) (25,8%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (8,3%), overig Afrika (4,2%) en Turkije (2,8%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 45,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 5,4 procentpunt.
- Inwoners
- 360 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 27,8% 100 personen
- In het buitenland geboren
- 45,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +5,4 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 72,2% 260
- Migratieachtergrond 27,8% 100
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 45,0% 45
- In Nederland geboren (tweede generatie) 55,0% 55
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 185
- Vrouwen
- 170
Vergeleken met alle postcodes
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 1252
- Laren (Laren)
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 1252 | Laren (Laren) | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 17,8% | 16,7% |
| 1999 | – | 17,5% | 17,1% |
| 2000 | – | 18,1% | 17,5% |
| 2001 | – | 18,9% | 18,0% |
| 2002 | – | 21,8% | 18,4% |
| 2003 | – | 21,2% | 18,8% |
| 2004 | – | 20,7% | 19,0% |
| 2005 | – | 19,4% | 19,2% |
| 2006 | – | 16,7% | 19,3% |
| 2007 | 6,7% | 16,3% | 19,4% |
| 2008 | 5,1% | 16,6% | 19,6% |
| 2009 | 8,1% | 20,8% | 19,9% |
| 2010 | 7,7% | 20,1% | 20,3% |
| 2011 | 8,7% | 21,1% | 20,6% |
| 2012 | 9,7% | 20,6% | 20,9% |
| 2013 | 12,5% | 17,5% | 21,1% |
| 2014 | 11,3% | 18,0% | 21,4% |
| 2015 | 11,3% | 18,2% | 21,7% |
| 2016 | 11,4% | 18,6% | 22,1% |
| 2017 | 15,7% | 19,0% | 22,6% |
| 2018 | 14,3% | 19,3% | 23,1% |
| 2019 | 17,8% | 20,0% | 23,6% |
| 2020 | 20,0% | 20,6% | 24,2% |
| 2021 | 20,6% | 20,9% | 24,6% |
| 2022 | 22,4% | 24,2% | 26,0% |
| 2023 | 25,0% | 25,6% | 27,1% |
| 2024 | 25,4% | 25,3% | 27,9% |
| 2025 | 27,4% | 25,5% | 28,5% |
| 2026 | 27,8% | 25,8% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 75 | 70 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2008 | 195 | 180 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 |
| 2009 | 310 | 280 | 25 | 10 | 15 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 20 | 5 |
| 2010 | 325 | 300 | 25 | 10 | 20 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 5 | 20 | 5 |
| 2011 | 345 | 315 | 30 | 10 | 15 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 20 | 10 |
| 2012 | 360 | 320 | 35 | 15 | 20 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 10 | 10 | 0 | 0 | 25 | 15 |
| 2013 | 360 | 315 | 45 | 25 | 15 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 15 | 10 | 0 | 0 | 30 | 15 |
| 2014 | 355 | 315 | 40 | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 5 | 10 | 10 | 0 | 5 | 25 | 10 |
| 2015 | 355 | 315 | 40 | 20 | 20 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 5 | 25 | 10 |
| 2016 | 350 | 310 | 40 | 25 | 20 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 10 | 0 | 5 | 10 | 5 | 0 | 5 | 35 | 15 |
| 2017 | 350 | 295 | 55 | 35 | 15 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 10 | 0 | 0 | 25 | 5 | 0 | 5 | 40 | 10 |
| 2018 | 350 | 300 | 50 | 40 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 10 | 0 | 5 | 25 | 5 | 0 | 0 | 45 | 5 |
| 2019 | 365 | 300 | 65 | 50 | 20 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 5 | 35 | 10 | 0 | 5 | 60 | 10 |
| 2020 | 350 | 280 | 70 | 50 | 20 | 0 | 5 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 5 | 35 | 5 | 0 | 0 | 60 | 15 |
| 2021 | 340 | 270 | 70 | 40 | 30 | 5 | 5 | 0 | 10 | 0 | 5 | 5 | 5 | 25 | 10 | 0 | 0 | 55 | 20 |
| 2022 | 335 | 260 | 75 | 35 | 40 | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 | 10 | 0 | 5 | 25 | 10 | 5 | 5 | 50 | 25 |
| 2023 | 360 | 270 | 90 | 40 | 50 | 10 | 5 | 5 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 30 | 10 | 5 | 10 | 55 | 35 |
| 2024 | 355 | 270 | 90 | 35 | 55 | 10 | 0 | 5 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 25 | 10 | 10 | 10 | – | – |
| 2025 | 365 | 265 | 100 | 45 | 55 | 10 | 0 | 5 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 35 | 10 | 10 | 10 | – | – |
| 2026 | 360 | 260 | 100 | 40 | 60 | 10 | 5 | 5 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 30 | 15 | 10 | 5 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)