Postcode · Maassluis, Zuid-Holland
Postcode 3147: Wijk Wilgenrijk
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 3147 in Maassluis (Wilgenrijk) 2.325 mensen. Van hen heeft 29,7% (690 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in Maassluis (33,2%) en ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Marokko (7,5%), Turkije (6,0%) en overig Europa (3,2%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 33,3% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 15,5 procentpunt.
- Inwoners
- 2.325 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 29,7% 690 personen
- In het buitenland geboren
- 33,3% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +15,5 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 70,3% 1.635
- Migratieachtergrond 29,7% 690
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 33,3% 230
- In Nederland geboren (tweede generatie) 66,7% 460
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 1.155
- Vrouwen
- 1.170
Vergeleken met alle postcodes
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 3147
- Maassluis
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 3147 | Maassluis | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 19,8% | 16,7% |
| 1999 | – | 20,3% | 17,1% |
| 2000 | – | 20,8% | 17,5% |
| 2001 | – | 21,4% | 18,0% |
| 2002 | – | 21,8% | 18,4% |
| 2003 | – | 22,1% | 18,8% |
| 2004 | 4,3% | 22,4% | 19,0% |
| 2005 | 4,5% | 22,7% | 19,2% |
| 2006 | 4,8% | 22,8% | 19,3% |
| 2007 | 9,5% | 23,0% | 19,4% |
| 2008 | 12,5% | 23,0% | 19,6% |
| 2009 | 9,1% | 23,3% | 19,9% |
| 2010 | 9,1% | 23,7% | 20,3% |
| 2011 | 13,6% | 24,3% | 20,6% |
| 2012 | 9,5% | 24,6% | 20,9% |
| 2013 | 14,3% | 25,0% | 21,1% |
| 2014 | 10,0% | 25,6% | 21,4% |
| 2015 | 10,5% | 26,1% | 21,7% |
| 2016 | 5,6% | 26,3% | 22,1% |
| 2017 | 4,5% | 26,9% | 22,6% |
| 2018 | 6,1% | 27,3% | 23,1% |
| 2019 | 9,5% | 27,8% | 23,6% |
| 2020 | 10,9% | 28,6% | 24,2% |
| 2021 | 13,6% | 29,0% | 24,6% |
| 2022 | 14,2% | 30,1% | 26,0% |
| 2023 | 19,8% | 31,3% | 27,1% |
| 2024 | 21,1% | 31,8% | 27,9% |
| 2025 | 23,2% | 32,5% | 28,5% |
| 2026 | 29,7% | 33,2% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 115 | 105 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2005 | 110 | 105 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2006 | 105 | 100 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2007 | 105 | 95 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2008 | 120 | 110 | 15 | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
| 2009 | 110 | 100 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
| 2010 | 110 | 100 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 10 |
| 2011 | 110 | 100 | 15 | 0 | 10 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2012 | 105 | 95 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
| 2013 | 105 | 95 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 10 |
| 2014 | 100 | 90 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
| 2015 | 95 | 85 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2016 | 90 | 85 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2017 | 110 | 105 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2018 | 165 | 155 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2019 | 370 | 335 | 35 | 15 | 20 | 5 | 5 | 10 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 20 | 20 |
| 2020 | 460 | 410 | 50 | 20 | 35 | 10 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 | 5 | 0 | 0 | 25 | 25 |
| 2021 | 590 | 510 | 80 | 25 | 55 | 25 | 5 | 10 | 5 | 0 | 10 | 5 | 0 | 10 | 5 | 0 | 5 | 35 | 45 |
| 2022 | 1.060 | 905 | 150 | 50 | 100 | 30 | 20 | 15 | 10 | 5 | 15 | 5 | 0 | 25 | 5 | 10 | 5 | 60 | 85 |
| 2023 | 1.440 | 1.155 | 285 | 80 | 205 | 60 | 35 | 25 | 15 | 25 | 25 | 10 | 5 | 45 | 5 | 20 | 15 | 100 | 180 |
| 2024 | 1.730 | 1.365 | 365 | 80 | 280 | 70 | 60 | 35 | 25 | 30 | 25 | 15 | 5 | 40 | 20 | 20 | 15 | – | – |
| 2025 | 1.915 | 1.475 | 445 | 105 | 340 | 85 | 70 | 40 | 30 | 35 | 25 | 20 | 5 | 55 | 25 | 35 | 15 | – | – |
| 2026 | 2.325 | 1.635 | 690 | 125 | 565 | 140 | 175 | 50 | 30 | 55 | 30 | 15 | 5 | 75 | 40 | 55 | 20 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)