Postcode · Schore, Zeeland

Postcode 4423: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 4423 in Schore 515 mensen. Van hen heeft 15,5% (80 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is hoger dan het aandeel in de gemeente Kapelle (13,2%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (2,9%), overig Azië (2,9%) en België (1,9%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 56,3% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gedaald met 1,8 procentpunt.

Inwoners
515 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
15,5% 80 personen
In het buitenland geboren
56,3% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
−1,8 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 85,4% 440
  • Migratieachtergrond 15,5% 80

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 4423. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Kapelle en het rondje voor Nederland.

  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,9% 15 personen
    Gemeente Kapelle 3,2% Nederland 5,6%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    2,9% 15 personen
    Gemeente Kapelle 2,8% Nederland 5,3%
  • België
    1,9% 10 personen
    Gemeente Kapelle 1,4% Nederland 0,76%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    1,9% 10 personen
    Gemeente Kapelle 1,1% Nederland 2,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    1,9% 10 personen
    Gemeente Kapelle 0,95% Nederland 1,7%
  • Suriname
    1,0% 5 personen
    Gemeente Kapelle 0,49% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    1,0% 5 personen
    Gemeente Kapelle 0,95% Nederland 1,9%
  • Duitsland
    1,0% 5 personen
    Gemeente Kapelle 0,83% Nederland 1,9%
  • Polen
    1,0% 5 personen
    Gemeente Kapelle 0,83% Nederland 1,4%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Kapelle 0,23% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Kapelle 0,08% Nederland 2,4%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Kapelle 0,27% Nederland 1,1%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 56,3% 45
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 37,5% 30

Mannen en vrouwen

Mannen
275
Vrouwen
240

Vergeleken met alle postcodes

Hoger dan 43% van alle postcodes in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 4423
  • Gemeente Kapelle
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 4423Gemeente KapelleNederland
1998 9,9%5,5%16,7%
1999 9,0%5,7%17,1%
2000 9,8%6,0%17,5%
2001 11,0%6,3%18,0%
2002 9,8%6,1%18,4%
2003 10,7%6,1%18,8%
2004 10,9%6,4%19,0%
2005 10,9%6,3%19,2%
2006 11,0%6,5%19,3%
2007 9,9%6,8%19,4%
2008 9,8%7,1%19,6%
2009 10,6%7,5%19,9%
2010 10,7%7,5%20,3%
2011 9,8%7,6%20,6%
2012 13,2%7,6%20,9%
2013 12,3%7,4%21,1%
2014 11,0%7,5%21,4%
2015 14,0%7,9%21,7%
2016 14,0%8,4%22,1%
2017 13,9%9,0%22,6%
2018 14,6%9,2%23,1%
2019 14,7%9,3%23,6%
2020 14,6%9,8%24,2%
2021 13,7%10,0%24,6%
2022 17,3%11,1%26,0%
2023 17,6%12,1%27,1%
2024 18,6%12,5%27,9%
2025 14,9%12,6%28,5%
2026 15,5%13,2%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
4421 Kapelle 9.575 +2,5 %-punt Overig Europa
4401 Yerseke 7.240 +3,2 %-punt Overig Europa
4417 Hansweert - Tramper 1.720 +2,0 %-punt Overig Europa

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 5054555020250510100501050004015
1999 500455452020051050501050003015
2000 510455502530051050501555503520
2001 500445552525055505010100553020
2002 5104555030300555050101505103520
2003 51546055253505105050101051003525
2004 505445552530055505010105553520
2005 50545055253001055050101005103020
2006 50044555303500105050101551053520
2007 50545050253000105050101051003020
2008 5104605020350010505010551502525
2009 5204705525350050550101052003030
2010 51546055253500105050101001553030
2011 5104605020350010555510051003025
2012 53046570304005105055515101003530
2013 530465653030005505551510553530
2014 500445553030005555551510503030
2015 5004307030400510505502010553530
2016 50043070304505105055020151003540
2017 50543570354000105001052015553530
2018 48041070304000105050520151003535
2019 475405703535005505552051554030
2020 48041070353000555510515101004030
2021 5104407040300055051052051054530
2022 520435904050005505105201020105040
2023 510420904050005105551020102055035
2024 5104159540550055055151510255––
2025 5054307535400055055151010105––
2026 51544080354500550551015101510––