Postcode · Spui, Zeeland

Postcode 4539: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 4539 in Spui 185 mensen. Van hen heeft 10,8% (20 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Terneuzen (34,3%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Polen (5,4%), België (2,7%) en overig Europa (2,7%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 50,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel vrijwel gelijk gebleven.

Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.

Inwoners
185 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
10,8% 20 personen
In het buitenland geboren
50,0% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+0,3 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 89,2% 165
  • Migratieachtergrond 10,8% 20

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 4539. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Terneuzen en het rondje voor Nederland.

  • Polen
    5,4% 10 personen
    Gemeente Terneuzen 2,0% Nederland 1,4%
  • België
    2,7% 5 personen
    Gemeente Terneuzen 12,5% Nederland 0,76%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,7% 5 personen
    Gemeente Terneuzen 5,7% Nederland 5,6%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 2,3% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 0,60% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 0,49% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 1,1% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 1,3% Nederland 1,1%
  • Duitsland
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 1,5% Nederland 1,9%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 2,4% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 3,3% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Gemeente Terneuzen 1,1% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 50,0% 10
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 50,0% 10

Mannen en vrouwen

Mannen
100
Vrouwen
85

Vergeleken met alle postcodes

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 4539
  • Gemeente Terneuzen
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 4539Gemeente TerneuzenNederland
1998 9,8%20,0%16,7%
1999 9,8%20,2%17,1%
2000 9,5%20,5%17,5%
2001 7,3%20,6%18,0%
2002 7,7%21,0%18,4%
2003 7,3%21,6%18,8%
2004 7,1%21,6%19,0%
2005 7,0%21,7%19,2%
2006 6,8%21,8%19,3%
2007 4,8%21,8%19,4%
2008 7,3%22,0%19,6%
2009 7,7%22,2%19,9%
2010 10,0%22,5%20,3%
2011 10,5%22,7%20,6%
2012 12,8%23,0%20,9%
2013 10,8%23,5%21,1%
2014 10,8%24,0%21,4%
2015 10,8%24,4%21,7%
2016 7,9%24,9%22,1%
2017 10,8%25,6%22,6%
2018 10,5%26,3%23,1%
2019 7,9%27,2%23,6%
2020 8,3%28,0%24,2%
2021 7,9%28,7%24,6%
2022 10,5%30,6%26,0%
2023 10,8%31,8%27,1%
2024 10,8%32,6%27,9%
2025 11,1%33,6%28,5%
2026 10,8%34,3%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
4571 Axel 7.970 +2,1 %-punt België
4543 Zaamslag 2.710 +2,1 %-punt België
4541 Sluiskil 2.240 +2,7 %-punt België
4538 West 290 +3,9 %-punt Overig Europa

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 205190201050005000150500150
1999 205190201500000000105000155
2000 210190201550000000150050200
2001 205185151500005000105000205
2002 1951801515100000000105550150
2003 205190151050000000100050150
2004 210190151000000000100000100
2005 21520015105000000055050155
2006 220200151550000000105500150
2007 2102001015100000000510550100
2008 205185151500000000105000150
2009 195180151500005000510000150
2010 200180201050000000100050155
2011 190175201550005000105500200
2012 195170251550000000105500200
2013 185165201550000000105050150
2014 185165201550000050100500200
2015 185165201550005000105000205
2016 190175151050000000100500150
2017 18516520155000000555050155
2018 190170201500005000105000150
2019 19017515105000005050500100
2020 18016515105000500055500155
2021 19017515155000000555050150
2022 190175202000000001055000150
2023 18516520155000005550500200
2024 185160202000000001055000––
2025 180165201500000001055000––
2026 185165201500000001055000––