Postcode · Castelre, Noord-Brabant

Postcode 5114: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 5114 in Castelre 130 mensen. Van hen heeft 46,2% (60 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is hoger dan het aandeel in de gemeente Baarle-Nassau (29,4%) en hoger dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn België (38,5%) en overig Europa (3,8%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 75,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel vrijwel gelijk gebleven.

Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.

Inwoners
130 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
46,2% 60 personen
In het buitenland geboren
75,0% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
±0,0 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 53,8% 70
  • Migratieachtergrond 46,2% 60

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 5114. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Baarle-Nassau en het rondje voor Nederland.

  • België
    38,5% 50 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 18,1% Nederland 0,76%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    3,8% 5 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 3,3% Nederland 5,6%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,41% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,21% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,14% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,90% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,34% Nederland 1,1%
  • Duitsland
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,90% Nederland 1,9%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 1,2% Nederland 1,4%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,69% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 2,5% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Gemeente Baarle-Nassau 0,55% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 75,0% 45
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 25,0% 15

Mannen en vrouwen

Mannen
65
Vrouwen
65

Vergeleken met alle postcodes

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 5114
  • Gemeente Baarle-Nassau
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 5114Gemeente Baarle-NassauNederland
1998 59,4%28,6%16,7%
1999 64,5%28,4%17,1%
2000 61,3%28,1%17,5%
2001 63,3%27,7%18,0%
2002 60,0%26,7%18,4%
2003 62,1%26,5%18,8%
2004 58,6%26,1%19,0%
2005 58,6%26,2%19,2%
2006 57,1%25,5%19,3%
2007 55,2%25,3%19,4%
2008 56,7%25,6%19,6%
2009 56,7%25,3%19,9%
2010 51,7%25,4%20,3%
2011 46,7%25,4%20,6%
2012 51,7%25,5%20,9%
2013 48,3%25,2%21,1%
2014 44,4%25,0%21,4%
2015 41,9%25,2%21,7%
2016 41,9%25,3%22,1%
2017 45,2%25,7%22,6%
2018 44,8%25,7%23,1%
2019 40,7%25,5%23,6%
2020 34,6%25,7%24,2%
2021 37,5%25,7%24,6%
2022 46,2%28,4%26,0%
2023 44,4%28,8%27,1%
2024 44,0%29,5%27,9%
2025 45,8%29,8%28,5%
2026 46,2%29,4%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
5111 Hoogbraak, Centrumgebied Baarle-Nassau 5.960 +1,5 %-punt België

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 160659595000000009500001000
1999 155601001000000000010000001000
2000 15560959500000000950000950
2001 15055959000000000900000950
2002 15060909000000000900000900
2003 14560909000000000900000850
2004 14560858500000000900000900
2005 14560858050000000800005850
2006 14060807500000000750000800
2007 14570807550000000750005800
2008 15070858500000005850000850
2009 15070858000005000755000800
2010 14575757050000005650050705
2011 15080706500000005650000700
2012 14575757000000005650000705
2013 145807070500000006010050655
2014 13575606000000000555000600
2015 15590656500000000605000650
2016 15590656050000000555500600
2017 15585706500000000605000655
2018 14580656000000000555000605
2019 135805555500000004510050555
2020 130854550000000004010000450
2021 12075454550000000405050450
2022 13070606000000000505000505
2023 135706055500000004510000550
2024 12570555500000000505000––
2025 12065555500000000455000––
2026 13070605500000000505000––