Postcode · Waalwijk, Noord-Brabant
Postcode 5146: Wijk Sprang-Capelle
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 5146 in Waalwijk (Sprang-Capelle) 4.530 mensen. Van hen heeft 20,5% (930 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in Waalwijk (29,3%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Turkije (3,8%), overig Azië (3,6%) en overig Europa (3,2%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 47,3% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 2,3 procentpunt.
- Inwoners
- 4.530 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 20,5% 930 personen
- In het buitenland geboren
- 47,3% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +2,3 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 79,5% 3.600
- Migratieachtergrond 20,5% 930
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 47,3% 440
- In Nederland geboren (tweede generatie) 52,2% 485
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 2.245
- Vrouwen
- 2.285
Vergeleken met alle postcodes
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 5146
- Waalwijk
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 5146 | Waalwijk | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 15,6% | 16,7% |
| 1999 | – | 16,0% | 17,1% |
| 2000 | – | 16,2% | 17,5% |
| 2001 | – | 16,6% | 18,0% |
| 2002 | – | 16,7% | 18,4% |
| 2003 | – | 16,9% | 18,8% |
| 2004 | 23,5% | 17,0% | 19,0% |
| 2005 | 8,2% | 16,9% | 19,2% |
| 2006 | 8,3% | 17,1% | 19,3% |
| 2007 | 10,9% | 17,3% | 19,4% |
| 2008 | 10,7% | 17,5% | 19,6% |
| 2009 | 9,7% | 17,6% | 19,9% |
| 2010 | 11,2% | 17,9% | 20,3% |
| 2011 | 11,8% | 18,1% | 20,6% |
| 2012 | 11,5% | 18,4% | 20,9% |
| 2013 | 12,1% | 18,7% | 21,1% |
| 2014 | 13,0% | 18,9% | 21,4% |
| 2015 | 12,3% | 19,3% | 21,7% |
| 2016 | 12,2% | 20,0% | 22,1% |
| 2017 | 13,1% | 20,7% | 22,6% |
| 2018 | 14,6% | 21,6% | 23,1% |
| 2019 | 15,3% | 22,4% | 23,6% |
| 2020 | 16,2% | 23,3% | 24,2% |
| 2021 | 16,4% | 24,1% | 24,6% |
| 2022 | 18,2% | 25,5% | 26,0% |
| 2023 | 18,6% | 26,4% | 27,1% |
| 2024 | 19,1% | 27,3% | 27,9% |
| 2025 | 20,0% | 28,8% | 28,5% |
| 2026 | 20,5% | 29,3% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 85 | 70 | 20 | 0 | 15 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 15 |
| 2005 | 365 | 330 | 30 | 5 | 25 | 15 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 10 | 20 |
| 2006 | 480 | 435 | 40 | 10 | 35 | 15 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 5 | 15 | 25 |
| 2007 | 640 | 565 | 70 | 10 | 60 | 25 | 0 | 15 | 15 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 25 | 50 |
| 2008 | 985 | 880 | 105 | 20 | 85 | 35 | 0 | 20 | 20 | 0 | 5 | 5 | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 40 | 65 |
| 2009 | 1.490 | 1.340 | 145 | 35 | 120 | 30 | 5 | 20 | 30 | 5 | 5 | 5 | 15 | 10 | 5 | 15 | 10 | 75 | 75 |
| 2010 | 1.695 | 1.510 | 190 | 45 | 140 | 40 | 0 | 20 | 35 | 5 | 10 | 10 | 15 | 10 | 10 | 20 | 10 | 90 | 95 |
| 2011 | 2.200 | 1.940 | 260 | 75 | 185 | 55 | 5 | 25 | 45 | 5 | 15 | 10 | 20 | 30 | 5 | 25 | 20 | 125 | 135 |
| 2012 | 2.390 | 2.115 | 275 | 80 | 195 | 60 | 5 | 25 | 45 | 10 | 20 | 10 | 25 | 25 | 5 | 35 | 10 | 140 | 135 |
| 2013 | 2.655 | 2.335 | 320 | 105 | 210 | 70 | 5 | 30 | 50 | 5 | 20 | 20 | 30 | 35 | 5 | 35 | 10 | 155 | 160 |
| 2014 | 2.815 | 2.450 | 365 | 125 | 240 | 75 | 10 | 30 | 50 | 5 | 25 | 35 | 30 | 35 | 10 | 45 | 15 | 180 | 180 |
| 2015 | 2.970 | 2.605 | 365 | 135 | 230 | 65 | 10 | 30 | 60 | 10 | 20 | 45 | 30 | 40 | 10 | 35 | 10 | 195 | 170 |
| 2016 | 3.065 | 2.690 | 375 | 155 | 220 | 60 | 10 | 35 | 55 | 5 | 20 | 55 | 30 | 50 | 0 | 40 | 15 | 210 | 160 |
| 2017 | 3.360 | 2.920 | 440 | 180 | 260 | 65 | 10 | 35 | 60 | 10 | 30 | 75 | 30 | 45 | 5 | 45 | 30 | 250 | 190 |
| 2018 | 3.595 | 3.070 | 525 | 230 | 295 | 75 | 15 | 40 | 65 | 10 | 30 | 105 | 30 | 65 | 15 | 50 | 25 | 300 | 225 |
| 2019 | 3.735 | 3.165 | 570 | 250 | 320 | 85 | 15 | 35 | 65 | 10 | 35 | 115 | 30 | 70 | 15 | 60 | 35 | 325 | 245 |
| 2020 | 3.955 | 3.315 | 640 | 275 | 365 | 100 | 15 | 40 | 70 | 15 | 40 | 125 | 35 | 75 | 25 | 70 | 30 | 360 | 285 |
| 2021 | 4.045 | 3.380 | 665 | 285 | 380 | 120 | 25 | 30 | 70 | 15 | 35 | 125 | 40 | 85 | 25 | 65 | 30 | 365 | 300 |
| 2022 | 4.275 | 3.495 | 780 | 315 | 465 | 120 | 30 | 35 | 65 | 20 | 45 | 135 | 45 | 90 | 40 | 110 | 45 | 395 | 370 |
| 2023 | 4.365 | 3.555 | 810 | 335 | 480 | 125 | 35 | 45 | 65 | 25 | 45 | 135 | 45 | 105 | 40 | 105 | 40 | 410 | 380 |
| 2024 | 4.500 | 3.640 | 860 | 340 | 515 | 145 | 35 | 40 | 65 | 25 | 50 | 125 | 50 | 120 | 40 | 125 | 40 | – | – |
| 2025 | 4.540 | 3.630 | 910 | 345 | 565 | 160 | 30 | 50 | 65 | 25 | 45 | 120 | 45 | 135 | 45 | 155 | 40 | – | – |
| 2026 | 4.530 | 3.600 | 930 | 340 | 585 | 170 | 35 | 50 | 65 | 25 | 40 | 115 | 40 | 145 | 45 | 165 | 35 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)