Postcode · Heide, Limburg

Postcode 5812: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 5812 in Heide 520 mensen. Van hen heeft 12,5% (65 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Venray (25,1%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Polen (3,8%), overig Europa (2,9%) en Turkije (1,9%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 53,8% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 3,5 procentpunt.

Inwoners
520 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
12,5% 65 personen
In het buitenland geboren
53,8% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+3,5 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 87,5% 455
  • Migratieachtergrond 12,5% 65

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 5812. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Venray en het rondje voor Nederland.

  • Polen
    3,8% 20 personen
    Gemeente Venray 4,3% Nederland 1,4%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,9% 15 personen
    Gemeente Venray 4,4% Nederland 5,6%
  • Turkije
    1,9% 10 personen
    Gemeente Venray 2,5% Nederland 2,6%
  • Duitsland
    1,9% 10 personen
    Gemeente Venray 3,0% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    1,0% 5 personen
    Gemeente Venray 0,62% Nederland 1,1%
  • België
    1,0% 5 personen
    Gemeente Venray 0,48% Nederland 0,76%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    1,0% 5 personen
    Gemeente Venray 0,79% Nederland 1,7%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 1,5% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 0,64% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 1,4% Nederland 1,9%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 1,8% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 3,7% Nederland 5,3%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 53,8% 35
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 46,2% 30

Mannen en vrouwen

Mannen
270
Vrouwen
250

Vergeleken met alle postcodes

Hoger dan 31% van alle postcodes in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 5812
  • Gemeente Venray
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 5812Gemeente VenrayNederland
1998 1,0%14,5%16,7%
1999 1,0%15,1%17,1%
2000 1,0%15,5%17,5%
2001 2,1%15,8%18,0%
2002 2,1%16,2%18,4%
2003 2,1%16,6%18,8%
2004 2,1%16,6%19,0%
2005 1,0%16,6%19,2%
2006 2,1%16,7%19,3%
2007 1,1%16,8%19,4%
2008 2,2%16,7%19,6%
2009 2,1%17,0%19,9%
2010 3,2%17,1%20,3%
2011 2,1%17,2%20,6%
2012 3,2%17,6%20,9%
2013 3,2%17,9%21,1%
2014 3,3%18,3%21,4%
2015 3,3%18,7%21,7%
2016 3,3%19,2%22,1%
2017 4,2%19,9%22,6%
2018 6,3%19,9%23,1%
2019 7,2%20,3%23,6%
2020 8,2%20,8%24,2%
2021 9,1%21,1%24,6%
2022 9,0%22,3%26,0%
2023 8,9%23,3%27,1%
2024 10,7%23,7%27,9%
2025 11,4%24,3%28,5%
2026 12,5%25,1%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
5801 Veltum, Centrum 10.465 +2,9 %-punt Overig Azië
5813 Ysselsteyn 2.340 +1,4 %-punt Polen
5809 Leunen 2.210 +1,7 %-punt Overig Europa
5815 Merselo 1.090 +0,4 %-punt Polen
5814 Veulen 575 +4,2 %-punt Overig Europa

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 48548555000000000500050
1999 49048555000000500000055
2000 49048055000000500000050
2001 4804701010000000500500055
2002 475470105000000500000050
2003 4704601050000005000000100
2004 4804701010000000500500050
2005 4804755100000005005000100
2006 4804751050000005000000100
2007 47546555000000500000050
2008 46545510100000005500000100
2009 480465101500000050010000150
2010 470455151500000050010000150
2011 470455101500000050010000150
2012 47046015105000005500500105
2013 46545015105000005500500150
2014 46044515155000005505500100
2015 460445152000000051005000200
2016 46044515150050005505000155
2017 47545520155000005550050205
2018 47544530255500005100100002010
2019 485450352015100000105050502515
2020 48544540251550005510550502515
2021 495450453510500055105150502515
2022 5004554530151000001015550003010
2023 50545545301510000510155100003015
2024 5154555540151000051015510000––
2025 5254656040201000051015510000––
2026 5204556550201000051020515005––