Postcode · Hoenderloo (Ede), Gelderland
Postcode 7352: Wijk Otterlo
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 7352 in Hoenderloo (Ede) (Otterlo) 45 mensen. Van hen heeft 11,1% (5 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Ede (19,3%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Azië (11,1%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 100,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel vrijwel gelijk gebleven.
Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.
- Inwoners
- 45 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 11,1% 5 personen
- In het buitenland geboren
- 100,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- ±0,0 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 88,9% 40
- Migratieachtergrond 11,1% 5
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 100,0% 5
- In Nederland geboren (tweede generatie) 0,0% 0
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 20
- Vrouwen
- 25
Vergeleken met alle postcodes
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 7352
- Gemeente Ede
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 7352 | Gemeente Ede | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | 6,7% | 12,7% | 16,7% |
| 1999 | 6,7% | 12,8% | 17,1% |
| 2000 | 6,7% | 13,0% | 17,5% |
| 2001 | 6,7% | 13,2% | 18,0% |
| 2002 | 6,7% | 13,5% | 18,4% |
| 2003 | 13,3% | 13,7% | 18,8% |
| 2004 | 18,8% | 13,8% | 19,0% |
| 2005 | 20,0% | 13,9% | 19,2% |
| 2006 | 15,4% | 14,0% | 19,3% |
| 2007 | 7,7% | 13,9% | 19,4% |
| 2008 | 8,3% | 14,0% | 19,6% |
| 2009 | 7,7% | 14,1% | 19,9% |
| 2010 | 8,3% | 14,2% | 20,3% |
| 2011 | 8,3% | 14,3% | 20,6% |
| 2012 | 9,1% | 14,4% | 20,9% |
| 2013 | 10,0% | 14,6% | 21,1% |
| 2014 | 9,1% | 14,7% | 21,4% |
| 2015 | 11,1% | 14,8% | 21,7% |
| 2016 | 20,0% | 15,0% | 22,1% |
| 2017 | 10,0% | 15,3% | 22,6% |
| 2018 | 10,0% | 15,6% | 23,1% |
| 2019 | 9,1% | 15,6% | 23,6% |
| 2020 | 10,0% | 15,9% | 24,2% |
| 2021 | 11,1% | 16,2% | 24,6% |
| 2022 | 11,1% | 17,4% | 26,0% |
| 2023 | 9,1% | 18,2% | 27,1% |
| 2024 | 9,1% | 18,6% | 27,9% |
| 2025 | 10,0% | 18,9% | 28,5% |
| 2026 | 11,1% | 19,3% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998 | 75 | 70 | 5 | 5 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 |
| 1999 | 75 | 70 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2000 | 75 | 65 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2001 | 75 | 65 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2002 | 75 | 65 | 5 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 10 | 0 |
| 2003 | 75 | 60 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 10 | 0 |
| 2004 | 80 | 60 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 15 | 0 |
| 2005 | 75 | 60 | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 15 | 0 |
| 2006 | 65 | 55 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 0 |
| 2007 | 65 | 55 | 5 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 10 | 0 |
| 2008 | 60 | 60 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2009 | 65 | 60 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2010 | 60 | 55 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2011 | 60 | 55 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2012 | 55 | 50 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2013 | 50 | 50 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2014 | 55 | 50 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2015 | 45 | 40 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2016 | 50 | 40 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2017 | 50 | 45 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2018 | 50 | 45 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2019 | 55 | 50 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | 50 | 45 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2021 | 45 | 40 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2022 | 45 | 40 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2023 | 55 | 50 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2024 | 55 | 50 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2025 | 50 | 50 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2026 | 45 | 40 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)