Postcode · Twello, Gelderland
Postcode 7392: Wijken Achter Het Holthuis en Omg. Veenhuisweg en De Schaker
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 7392 in Twello (Achter Het Holthuis en Omg. Veenhuisweg en De Schaker) 1.195 mensen. Van hen heeft 9,2% (110 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in Twello (12,8%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (2,1%), Turkije (1,7%) en Duitsland (1,3%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 31,8% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 0,9 procentpunt.
- Inwoners
- 1.195 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 9,2% 110 personen
- In het buitenland geboren
- 31,8% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +0,9 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 90,8% 1.085
- Migratieachtergrond 9,2% 110
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 31,8% 35
- In Nederland geboren (tweede generatie) 68,2% 75
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 590
- Vrouwen
- 605
Vergeleken met alle postcodes
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 7392
- Twello
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 7392 | Twello | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 10,1% | 16,7% |
| 1999 | – | 10,3% | 17,1% |
| 2000 | – | 10,3% | 17,5% |
| 2001 | – | 10,2% | 18,0% |
| 2002 | – | 10,3% | 18,4% |
| 2003 | – | 10,1% | 18,8% |
| 2004 | – | 10,0% | 19,0% |
| 2005 | – | 9,9% | 19,2% |
| 2006 | – | 10,2% | 19,3% |
| 2007 | 100,0% | 9,8% | 19,4% |
| 2008 | 3,6% | 10,0% | 19,6% |
| 2009 | 5,7% | 9,8% | 19,9% |
| 2010 | 4,8% | 9,8% | 20,3% |
| 2011 | 4,1% | 9,6% | 20,6% |
| 2012 | 3,4% | 9,4% | 20,9% |
| 2013 | 4,9% | 9,3% | 21,1% |
| 2014 | 4,9% | 9,4% | 21,4% |
| 2015 | 4,3% | 9,5% | 21,7% |
| 2016 | 4,6% | 9,6% | 22,1% |
| 2017 | 5,1% | 10,0% | 22,6% |
| 2018 | 5,4% | 10,2% | 23,1% |
| 2019 | 6,8% | 10,3% | 23,6% |
| 2020 | 6,9% | 10,3% | 24,2% |
| 2021 | 7,9% | 10,7% | 24,6% |
| 2022 | 8,3% | 11,3% | 26,0% |
| 2023 | 8,6% | 11,8% | 27,1% |
| 2024 | 9,1% | 12,1% | 27,9% |
| 2025 | 9,1% | 12,3% | 28,5% |
| 2026 | 9,2% | 12,8% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2008 | 140 | 135 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2009 | 175 | 170 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 10 | 0 |
| 2010 | 210 | 200 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2011 | 245 | 235 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2012 | 290 | 275 | 10 | 5 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 5 | 10 | 5 |
| 2013 | 305 | 290 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 |
| 2014 | 405 | 385 | 20 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 | 5 |
| 2015 | 460 | 440 | 20 | 15 | 10 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 10 | 5 | 0 | 0 | 15 | 5 |
| 2016 | 540 | 515 | 25 | 10 | 15 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 5 | 15 | 5 |
| 2017 | 690 | 655 | 35 | 15 | 20 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 10 | 5 | 0 | 5 | 25 | 10 |
| 2018 | 745 | 705 | 40 | 20 | 20 | 0 | 0 | 5 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 5 | 0 | 5 | 30 | 15 |
| 2019 | 955 | 890 | 65 | 30 | 35 | 5 | 0 | 0 | 10 | 5 | 15 | 0 | 0 | 15 | 10 | 0 | 5 | 40 | 25 |
| 2020 | 1.155 | 1.075 | 80 | 40 | 45 | 10 | 0 | 5 | 10 | 0 | 15 | 0 | 0 | 25 | 10 | 0 | 10 | 50 | 30 |
| 2021 | 1.200 | 1.105 | 95 | 40 | 50 | 15 | 0 | 0 | 10 | 5 | 15 | 5 | 0 | 20 | 10 | 5 | 5 | 55 | 35 |
| 2022 | 1.205 | 1.100 | 100 | 40 | 65 | 15 | 0 | 0 | 10 | 5 | 15 | 0 | 0 | 25 | 10 | 5 | 15 | 55 | 40 |
| 2023 | 1.215 | 1.110 | 105 | 35 | 65 | 15 | 0 | 5 | 10 | 5 | 15 | 0 | 0 | 20 | 10 | 5 | 20 | 50 | 40 |
| 2024 | 1.210 | 1.100 | 110 | 40 | 70 | 20 | 0 | 0 | 10 | 10 | 15 | 0 | 0 | 25 | 10 | 5 | 15 | – | – |
| 2025 | 1.215 | 1.105 | 110 | 40 | 70 | 20 | 0 | 0 | 10 | 10 | 15 | 0 | 0 | 25 | 10 | 5 | 15 | – | – |
| 2026 | 1.195 | 1.085 | 110 | 40 | 70 | 20 | 0 | 0 | 10 | 10 | 15 | 0 | 0 | 25 | 10 | 5 | 15 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)