Postcode · Vasse, Overijssel

Postcode 7661: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 7661 in Vasse 1.000 mensen. Van hen heeft 3,0% (30 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Tubbergen (6,5%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Duitsland (2,0%) en Indonesië (0,50%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 33,3% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gedaald met 0,5 procentpunt.

Inwoners
1.000 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
3,0% 30 personen
In het buitenland geboren
33,3% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
−0,5 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 97,0% 970
  • Migratieachtergrond 3,0% 30

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 7661. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Tubbergen en het rondje voor Nederland.

  • Duitsland
    2,0% 20 personen
    Gemeente Tubbergen 1,9% Nederland 1,9%
  • Indonesië
    0,50% 5 personen
    Gemeente Tubbergen 0,44% Nederland 1,9%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,19% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,0% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,05% Nederland 2,0%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,05% Nederland 1,1%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,21% Nederland 1,4%
  • België
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,07% Nederland 0,76%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 1,0% Nederland 5,6%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,44% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 1,7% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,39% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 33,3% 10
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 66,7% 20

Mannen en vrouwen

Mannen
535
Vrouwen
465

Vergeleken met alle postcodes

Hoger dan 0% van alle postcodes in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 7661
  • Gemeente Tubbergen
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 7661Gemeente TubbergenNederland
1998 3,6%4,4%16,7%
1999 3,6%4,4%17,1%
2000 3,6%4,2%17,5%
2001 4,7%4,3%18,0%
2002 4,2%4,2%18,4%
2003 3,5%4,1%18,8%
2004 3,5%4,2%19,0%
2005 3,5%4,2%19,2%
2006 3,4%4,3%19,3%
2007 3,9%4,4%19,4%
2008 3,3%4,3%19,6%
2009 3,9%4,4%19,9%
2010 3,8%4,5%20,3%
2011 3,2%4,4%20,6%
2012 3,7%4,5%20,9%
2013 3,7%4,5%21,1%
2014 4,2%4,6%21,4%
2015 3,8%4,6%21,7%
2016 3,7%4,6%22,1%
2017 3,7%4,7%22,6%
2018 3,6%4,6%23,1%
2019 3,6%4,7%23,6%
2020 2,6%4,7%24,2%
2021 2,5%4,8%24,6%
2022 3,5%5,3%26,0%
2023 3,5%5,7%27,1%
2024 3,5%6,1%27,9%
2025 3,0%6,2%28,5%
2026 3,0%6,5%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
7651 Tubbergen west, Tubbergen oost 5.900 +1,5 %-punt Overig Azië
7663 Wijk Mander 385 ±0,0 %-punt Indonesië
7662 Wijk Hezingen 205 +0,1 %-punt Duitsland
7638 Nutter 175 −0,2 %-punt Marokko
7668 Wijk Haarle 155 −0,1 %-punt –

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 825795303000000025005000250
1999 830800303000000025005000250
2000 835805303000000030000000300
2001 845810403500005035000000350
2002 835805353000000030000000350
2003 855825303000005025005000350
2004 850815303000005025005000300
2005 865840303000005030000000300
2006 885855303050000030000050305
2007 895865353050000025005050300
2008 900870303000005025005000305
2009 905870353000000030000000350
2010 925890353050005030000000305
2011 935905303000000025500000350
2012 950915352550005030000000305
2013 955920353050000030000050355
2014 95591540301000050250050053010
2015 925890353000000030000000300
2016 950915353050000030000050300
2017 945910353050000030500050350
2018 9659303525100005025000500305
2019 975940353000000030000000300
2020 970945252550005025000000300
2021 990965252500005020005000250
2022 990965352550000025000500250
2023 995955353050005025505505300
2024 990955353050005025005000––
2025 1.010975302550005020000000––
2026 1.0009703025100005020000000––