Postcode · Emmen, Drenthe
Postcode 7813: Wijk Delftlanden
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 7813 in Emmen (Delftlanden) 2.180 mensen. Van hen heeft 15,1% (330 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in Emmen (21,9%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (4,1%), Duitsland (2,3%) en overig Azië (2,3%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 40,9% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 2,6 procentpunt.
- Inwoners
- 2.180 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 15,1% 330 personen
- In het buitenland geboren
- 40,9% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +2,6 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 84,9% 1.850
- Migratieachtergrond 15,1% 330
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 40,9% 135
- In Nederland geboren (tweede generatie) 59,1% 195
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 1.125
- Vrouwen
- 1.055
Vergeleken met alle postcodes
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 7813
- Emmen
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 7813 | Emmen | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 11,4% | 16,7% |
| 1999 | – | 11,7% | 17,1% |
| 2000 | – | 11,9% | 17,5% |
| 2001 | – | 12,5% | 18,0% |
| 2002 | – | 13,0% | 18,4% |
| 2003 | – | 13,1% | 18,8% |
| 2004 | – | 13,3% | 19,0% |
| 2005 | – | 13,5% | 19,2% |
| 2006 | – | 13,9% | 19,3% |
| 2007 | 0,0% | 14,2% | 19,4% |
| 2008 | 8,1% | 14,5% | 19,6% |
| 2009 | 7,6% | 14,9% | 19,9% |
| 2010 | 9,0% | 15,2% | 20,3% |
| 2011 | 9,2% | 15,5% | 20,6% |
| 2012 | 9,0% | 15,3% | 20,9% |
| 2013 | 10,7% | 15,3% | 21,1% |
| 2014 | 11,2% | 15,6% | 21,4% |
| 2015 | 10,2% | 15,7% | 21,7% |
| 2016 | 9,9% | 15,9% | 22,1% |
| 2017 | 10,0% | 16,1% | 22,6% |
| 2018 | 11,4% | 16,3% | 23,1% |
| 2019 | 12,6% | 16,8% | 23,6% |
| 2020 | 13,3% | 17,0% | 24,2% |
| 2021 | 12,6% | 17,2% | 24,6% |
| 2022 | 12,5% | 18,6% | 26,0% |
| 2023 | 14,2% | 19,6% | 27,1% |
| 2024 | 14,2% | 20,6% | 27,9% |
| 2025 | 14,3% | 21,5% | 28,5% |
| 2026 | 15,1% | 21,9% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 15 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2008 | 185 | 170 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 10 | 5 |
| 2009 | 395 | 365 | 30 | 15 | 20 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 10 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 5 | 20 | 10 |
| 2010 | 500 | 460 | 45 | 25 | 25 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 15 | 0 | 0 | 10 | 10 | 5 | 0 | 30 | 10 |
| 2011 | 545 | 490 | 50 | 20 | 25 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 10 | 0 | 5 | 30 | 20 |
| 2012 | 610 | 550 | 55 | 30 | 30 | 0 | 5 | 5 | 10 | 5 | 15 | 0 | 0 | 15 | 5 | 5 | 0 | 35 | 20 |
| 2013 | 655 | 585 | 70 | 35 | 40 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 15 | 0 | 0 | 20 | 10 | 10 | 10 | 45 | 25 |
| 2014 | 670 | 595 | 75 | 35 | 35 | 0 | 0 | 5 | 10 | 5 | 15 | 0 | 0 | 20 | 5 | 5 | 5 | 45 | 30 |
| 2015 | 685 | 615 | 70 | 35 | 35 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 | 15 | 0 | 0 | 20 | 10 | 5 | 5 | 45 | 25 |
| 2016 | 705 | 635 | 70 | 35 | 35 | 0 | 0 | 5 | 10 | 0 | 15 | 0 | 0 | 20 | 10 | 5 | 5 | 45 | 30 |
| 2017 | 700 | 630 | 70 | 40 | 30 | 0 | 0 | 5 | 10 | 0 | 15 | 0 | 0 | 25 | 5 | 5 | 5 | 45 | 25 |
| 2018 | 790 | 700 | 90 | 60 | 35 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 20 | 0 | 0 | 40 | 5 | 15 | 10 | 65 | 25 |
| 2019 | 870 | 760 | 110 | 60 | 45 | 0 | 0 | 10 | 10 | 5 | 20 | 0 | 0 | 40 | 5 | 15 | 0 | 70 | 40 |
| 2020 | 1.050 | 910 | 140 | 85 | 55 | 0 | 0 | 5 | 15 | 5 | 30 | 5 | 0 | 50 | 5 | 15 | 10 | 95 | 50 |
| 2021 | 1.190 | 1.040 | 150 | 80 | 70 | 5 | 5 | 5 | 10 | 0 | 35 | 5 | 0 | 40 | 0 | 20 | 25 | 100 | 55 |
| 2022 | 1.475 | 1.285 | 185 | 95 | 95 | 0 | 0 | 5 | 20 | 5 | 35 | 5 | 0 | 55 | 5 | 30 | 25 | 115 | 60 |
| 2023 | 1.765 | 1.520 | 250 | 125 | 125 | 5 | 5 | 10 | 20 | 10 | 40 | 10 | 0 | 75 | 5 | 40 | 25 | 140 | 95 |
| 2024 | 2.010 | 1.725 | 285 | 145 | 140 | 10 | 5 | 15 | 20 | 15 | 45 | 10 | 5 | 80 | 10 | 45 | 25 | – | – |
| 2025 | 2.065 | 1.770 | 295 | 140 | 155 | 10 | 5 | 20 | 20 | 15 | 45 | 10 | 0 | 85 | 10 | 45 | 30 | – | – |
| 2026 | 2.180 | 1.850 | 330 | 155 | 175 | 10 | 5 | 20 | 20 | 20 | 50 | 10 | 5 | 90 | 10 | 50 | 30 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)