Postcode · Basse, Overijssel
Postcode 8342: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 8342 in Basse 260 mensen. Van hen heeft 3,8% (10 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Steenwijkerland (12,9%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn België (1,9%) en overig Amerika en Oceanië (1,9%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 50,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gedaald met 1,8 procentpunt.
- Inwoners
- 260 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 3,8% 10 personen
- In het buitenland geboren
- 50,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- −1,8 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 96,2% 250
- Migratieachtergrond 3,8% 10
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 50,0% 5
- In Nederland geboren (tweede generatie) 50,0% 5
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 130
- Vrouwen
- 135
Vergeleken met alle postcodes
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 8342
- Steenwijkerland
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 8342 | Steenwijkerland | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | 1,8% | 6,0% | 16,7% |
| 1999 | 1,9% | 5,9% | 17,1% |
| 2000 | 1,8% | 5,8% | 17,5% |
| 2001 | 1,8% | 6,4% | 18,0% |
| 2002 | 1,8% | 7,3% | 18,4% |
| 2003 | 1,9% | 7,2% | 18,8% |
| 2004 | 1,8% | 7,0% | 19,0% |
| 2005 | 0,0% | 6,3% | 19,2% |
| 2006 | 1,8% | 6,4% | 19,3% |
| 2007 | 1,8% | 6,5% | 19,4% |
| 2008 | 1,9% | 6,5% | 19,6% |
| 2009 | 0,0% | 6,8% | 19,9% |
| 2010 | 0,0% | 6,8% | 20,3% |
| 2011 | 1,8% | 6,9% | 20,6% |
| 2012 | 1,8% | 7,0% | 20,9% |
| 2013 | 0,0% | 7,0% | 21,1% |
| 2014 | 1,8% | 7,2% | 21,4% |
| 2015 | 1,8% | 7,5% | 21,7% |
| 2016 | 1,9% | 7,8% | 22,1% |
| 2017 | 1,9% | 8,0% | 22,6% |
| 2018 | 1,9% | 8,3% | 23,1% |
| 2019 | 2,0% | 8,5% | 23,6% |
| 2020 | 3,9% | 8,8% | 24,2% |
| 2021 | 3,9% | 9,0% | 24,6% |
| 2022 | 5,7% | 10,2% | 26,0% |
| 2023 | 7,5% | 11,3% | 27,1% |
| 2024 | 3,8% | 11,9% | 27,9% |
| 2025 | 3,7% | 12,4% | 28,5% |
| 2026 | 3,8% | 12,9% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998 | 275 | 265 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 1999 | 260 | 255 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2000 | 275 | 270 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2001 | 275 | 270 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2002 | 275 | 270 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2003 | 270 | 265 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2004 | 280 | 275 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2005 | 280 | 275 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2006 | 275 | 270 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2007 | 280 | 275 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2008 | 265 | 265 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2009 | 270 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2010 | 270 | 265 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2011 | 285 | 280 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2012 | 280 | 275 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 |
| 2013 | 280 | 280 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2014 | 275 | 270 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 |
| 2015 | 275 | 270 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | 265 | 260 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2017 | 270 | 265 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| 2018 | 265 | 260 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2019 | 250 | 245 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2020 | 255 | 245 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2021 | 255 | 245 | 10 | 0 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2022 | 265 | 250 | 15 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2023 | 265 | 250 | 20 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 |
| 2024 | 260 | 250 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | – | – |
| 2025 | 270 | 255 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | – | – |
| 2026 | 260 | 250 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)