Postcode · Triemen, Fryslân
Postcode 9296: Wijk Noordwest
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 9296 in Triemen (Noordwest) 320 mensen. Van hen heeft 3,1% (10 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Noardeast-Fryslân (8,4%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (1,6%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 50,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 1,6 procentpunt.
- Inwoners
- 320 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 3,1% 10 personen
- In het buitenland geboren
- 50,0% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +1,6 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 96,9% 310
- Migratieachtergrond 3,1% 10
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 50,0% 5
- In Nederland geboren (tweede generatie) 50,0% 5
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 170
- Vrouwen
- 150
Vergeleken met alle postcodes
Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 9296
- Noardeast-Fryslân
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 9296 | Noardeast-Fryslân | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | 1,4% | 4,8% | 16,7% |
| 1999 | 1,3% | 4,9% | 17,1% |
| 2000 | 1,3% | 4,8% | 17,5% |
| 2001 | 2,6% | 5,5% | 18,0% |
| 2002 | 1,3% | 6,0% | 18,4% |
| 2003 | 2,6% | 5,9% | 18,8% |
| 2004 | 2,7% | 5,7% | 19,0% |
| 2005 | 1,4% | 5,7% | 19,2% |
| 2006 | 1,4% | 5,7% | 19,3% |
| 2007 | 2,8% | 5,5% | 19,4% |
| 2008 | 1,4% | 5,5% | 19,6% |
| 2009 | 1,4% | 5,3% | 19,9% |
| 2010 | 1,4% | 4,8% | 20,3% |
| 2011 | 1,5% | 4,7% | 20,6% |
| 2012 | 0,0% | 4,7% | 20,9% |
| 2013 | 1,5% | 4,7% | 21,1% |
| 2014 | 3,0% | 4,9% | 21,4% |
| 2015 | 1,6% | 5,0% | 21,7% |
| 2016 | 1,5% | 5,3% | 22,1% |
| 2017 | 1,6% | 5,6% | 22,6% |
| 2018 | 1,6% | 5,7% | 23,1% |
| 2019 | 1,6% | 5,8% | 23,6% |
| 2020 | 0,0% | 5,8% | 24,2% |
| 2021 | 1,5% | 6,0% | 24,6% |
| 2022 | 1,5% | 6,8% | 26,0% |
| 2023 | 1,5% | 7,1% | 27,1% |
| 2024 | 3,0% | 7,7% | 27,9% |
| 2025 | 3,0% | 8,1% | 28,5% |
| 2026 | 3,1% | 8,4% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998 | 370 | 360 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 1999 | 380 | 370 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 |
| 2000 | 385 | 375 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 |
| 2001 | 390 | 380 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2002 | 380 | 370 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2003 | 380 | 365 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2004 | 375 | 365 | 10 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 |
| 2005 | 370 | 360 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2006 | 360 | 350 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2007 | 360 | 355 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2008 | 360 | 355 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2009 | 350 | 345 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2010 | 345 | 340 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2011 | 340 | 335 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 2012 | 330 | 325 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2013 | 325 | 320 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2014 | 330 | 320 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2015 | 320 | 315 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2016 | 330 | 325 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 |
| 2017 | 315 | 310 | 5 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 |
| 2018 | 310 | 305 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 |
| 2019 | 315 | 310 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2020 | 320 | 320 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2021 | 325 | 320 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2022 | 330 | 315 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2023 | 330 | 325 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2024 | 335 | 325 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2025 | 335 | 325 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| 2026 | 320 | 310 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)