Postcode · Meerstad, Groningen
Postcode 9613: Wijken De Zeilen, Meeroevers en Tersluis
Op 1 januari 2026 woonden in postcode 9613 in Meerstad (De Zeilen, Meeroevers en Tersluis) 4.570 mensen. Van hen heeft 15,9% (725 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Groningen (30,0%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Azië (3,8%), overig Europa (3,4%) en Indonesië (1,6%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 39,3% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 2,2 procentpunt.
- Inwoners
- 4.570 op 1 januari 2026
- Migratieachtergrond
- 15,9% 725 personen
- In het buitenland geboren
- 39,3% van wie een migratieachtergrond heeft
- Verandering sinds 2022
- +2,2 %-punt in aandeel met migratieachtergrond
Kaart
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.
Waar inwoners vandaan komen
Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.
Nederlandse herkomst en migratieachtergrond
- Nederlandse herkomst 84,1% 3.845
- Migratieachtergrond 15,9% 725
Grootste herkomstgroepen
Eerste en tweede generatie
Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.
- In het buitenland geboren (eerste generatie) 39,3% 285
- In Nederland geboren (tweede generatie) 60,7% 440
Mannen en vrouwen
- Mannen
- 2.320
- Vrouwen
- 2.250
Vergeleken met alle postcodes
Ontwikkeling sinds 1998
Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.
- 9613
- Gemeente Groningen
- Nederland
Toon als tabel
| Jaar | 9613 | Gemeente Groningen | Nederland |
|---|---|---|---|
| 1998 | – | 14,4% | 16,7% |
| 1999 | – | 14,9% | 17,1% |
| 2000 | – | 15,4% | 17,5% |
| 2001 | – | 15,9% | 18,0% |
| 2002 | – | 16,5% | 18,4% |
| 2003 | – | 16,9% | 18,8% |
| 2004 | – | 17,0% | 19,0% |
| 2005 | – | 17,4% | 19,2% |
| 2006 | – | 17,5% | 19,3% |
| 2007 | – | 17,5% | 19,4% |
| 2008 | – | 17,7% | 19,6% |
| 2009 | – | 18,4% | 19,9% |
| 2010 | – | 18,9% | 20,3% |
| 2011 | 0,0% | 19,4% | 20,6% |
| 2012 | 14,3% | 19,9% | 20,9% |
| 2013 | 14,6% | 20,4% | 21,1% |
| 2014 | 14,3% | 20,8% | 21,4% |
| 2015 | 11,8% | 21,1% | 21,7% |
| 2016 | 10,1% | 21,6% | 22,1% |
| 2017 | 11,0% | 22,4% | 22,6% |
| 2018 | 11,3% | 23,0% | 23,1% |
| 2019 | 12,8% | 24,0% | 23,6% |
| 2020 | 12,2% | 24,7% | 24,2% |
| 2021 | 12,8% | 25,0% | 24,6% |
| 2022 | 13,7% | 26,9% | 26,0% |
| 2023 | 14,4% | 28,3% | 27,1% |
| 2024 | 15,6% | 29,0% | 27,9% |
| 2025 | 15,4% | 29,5% | 28,5% |
| 2026 | 15,9% | 30,0% | 29,1% |
In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).
Postcodes in de buurt
Alle cijfers
Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.
| Jaar | Totaal inwoners | Nederlandse herkomst | Migratieachtergrond | Europa | Buiten Europa | Turkije | Marokko | Suriname | Indonesië | Nederlandse Cariben | Duitsland | Polen | België | Overig Europa | Overig Afrika | Overig Azië | Overig Amerika en Oceanië | Westerse migratieachtergrond | Niet-westerse migratieachtergrond |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 2012 | 70 | 60 | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 |
| 2013 | 205 | 175 | 30 | 5 | 20 | 5 | 5 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 10 | 0 | 10 | 15 |
| 2014 | 245 | 210 | 35 | 5 | 30 | 5 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 10 | 0 | 10 | 20 |
| 2015 | 340 | 300 | 40 | 10 | 25 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 5 | 20 | 15 |
| 2016 | 545 | 490 | 55 | 20 | 40 | 0 | 5 | 5 | 5 | 5 | 10 | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 5 | 35 | 25 |
| 2017 | 730 | 650 | 80 | 30 | 50 | 5 | 0 | 10 | 10 | 5 | 10 | 0 | 0 | 20 | 5 | 15 | 0 | 45 | 35 |
| 2018 | 840 | 745 | 95 | 40 | 50 | 0 | 5 | 10 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 30 | 0 | 10 | 5 | 55 | 35 |
| 2019 | 1.170 | 1.020 | 150 | 50 | 100 | 5 | 0 | 20 | 25 | 15 | 25 | 0 | 0 | 25 | 10 | 20 | 5 | 80 | 75 |
| 2020 | 1.720 | 1.510 | 210 | 75 | 140 | 5 | 5 | 25 | 30 | 20 | 30 | 0 | 0 | 45 | 10 | 35 | 10 | 105 | 110 |
| 2021 | 2.305 | 2.010 | 295 | 105 | 195 | 10 | 10 | 30 | 35 | 20 | 35 | 0 | 5 | 65 | 15 | 55 | 20 | 145 | 150 |
| 2022 | 2.780 | 2.400 | 380 | 125 | 255 | 15 | 10 | 45 | 35 | 25 | 50 | 0 | 10 | 65 | 15 | 95 | 20 | 175 | 190 |
| 2023 | 3.515 | 3.015 | 505 | 155 | 350 | 30 | 20 | 50 | 55 | 30 | 55 | 5 | 10 | 90 | 20 | 120 | 30 | 225 | 265 |
| 2024 | 4.105 | 3.465 | 640 | 200 | 435 | 40 | 20 | 60 | 65 | 30 | 65 | 5 | 10 | 125 | 20 | 165 | 35 | – | – |
| 2025 | 4.295 | 3.635 | 660 | 210 | 450 | 45 | 20 | 65 | 65 | 30 | 65 | 5 | 10 | 130 | 25 | 165 | 35 | – | – |
| 2026 | 4.570 | 3.845 | 725 | 245 | 480 | 55 | 15 | 65 | 75 | 35 | 70 | 5 | 10 | 155 | 30 | 175 | 35 | – | – |
Definities en methode · CBS 85640NED (2022–2026), 83503NED (1998–2023)