Woonplaats · Venray, Limburg

Castenray: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in Castenray 860 mensen. Van hen heeft 14,5% (125 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Venray (25,1%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Polen (5,8%), Duitsland (2,9%) en overig Europa (2,9%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 72,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 3,5 procentpunt.

Inwoners
860 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
14,5% 125 personen
In het buitenland geboren
72,0% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+3,5 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 85,5% 735
  • Migratieachtergrond 14,5% 125

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van Castenray. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Venray en het rondje voor Nederland.

  • Polen
    5,8% 50 personen
    Gemeente Venray 4,3% Nederland 1,4%
  • Duitsland
    2,9% 25 personen
    Gemeente Venray 3,0% Nederland 1,9%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,9% 25 personen
    Gemeente Venray 4,4% Nederland 5,6%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    1,7% 15 personen
    Gemeente Venray 3,7% Nederland 5,3%
  • Indonesië
    0,58% 5 personen
    Gemeente Venray 1,4% Nederland 1,9%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 2,5% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 1,5% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 0,64% Nederland 2,0%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 0,62% Nederland 1,1%
  • België
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 0,48% Nederland 0,76%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 1,8% Nederland 2,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 0,79% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 72,0% 90
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 28,0% 35

Mannen en vrouwen

Mannen
460
Vrouwen
400

Vergeleken met alle woonplaatsen

Hoger dan 61% van alle woonplaatsen in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • Castenray
  • Gemeente Venray
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar CastenrayGemeente VenrayNederland
1998 3,1%14,5%16,7%
1999 3,1%15,1%17,1%
2000 3,0%15,5%17,5%
2001 3,1%15,8%18,0%
2002 3,1%16,2%18,4%
2003 3,1%16,6%18,8%
2004 2,5%16,6%19,0%
2005 2,5%16,6%19,2%
2006 2,5%16,7%19,3%
2007 2,5%16,8%19,4%
2008 3,2%16,7%19,6%
2009 3,1%17,0%19,9%
2010 3,8%17,1%20,3%
2011 3,8%17,2%20,6%
2012 4,5%17,6%20,9%
2013 4,4%17,9%21,1%
2014 5,1%18,3%21,4%
2015 5,8%18,7%21,7%
2016 7,1%19,2%22,1%
2017 7,5%19,9%22,6%
2018 8,1%19,9%23,1%
2019 9,8%20,3%23,6%
2020 9,8%20,8%24,2%
2021 10,8%21,1%24,6%
2022 11,0%22,3%26,0%
2023 11,4%23,3%27,1%
2024 13,4%23,7%27,9%
2025 13,4%24,3%28,5%
2026 14,5%25,1%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in Castenray

Grootste groep
5811 Castenray 860 +3,5 %-punt Polen

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 8057852515100005015000050205
1999 815790251550005015000000205
2000 820795251550000015000050205
2001 80077025201000000200000100205
2002 8107802520100005020000050205
2003 805780252050000015050050205
2004 795780202050000015005050155
2005 785770202000000015005000200
2006 785765202050000015005050200
2007 790765202000000020000000200
2008 790770252050005015005000200
2009 8007752525500000150010050255
2010 795760302510000001550501002510
2011 78074530251000000155050100255
2012 78575035301000050151005050305
2013 79075535355000001510010050355
2014 7857454035100000015100100100355
2015 7707254535100000015150501003510
2016 78072555455000002015010050455
2017 79573560501505000202001001005015
2018 8007356550150500020250501505515
2019 82074080503000005202001051555025
2020 8157358055250000525250551506020
2021 83574590702005000253501001057020
2022 8157259070250000525355551507020
2023 830730958515500502545050508510
2024 86074511595200005030500150100––
2025 86074511590200005030450200100––
2026 860735125105250005025500250150––