Woonplaats · Tubbergen, Overijssel

Haarle (Tubbergen): Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in Haarle (Tubbergen) 155 mensen. Van hen heeft 3,2% (5 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Tubbergen (6,5%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 0,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel vrijwel gelijk gebleven.

Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.

Inwoners
155 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
3,2% 5 personen
In het buitenland geboren
0,0% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
−0,1 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 96,8% 150
  • Migratieachtergrond 3,2% 5

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van Haarle (Tubbergen). Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Tubbergen en het rondje voor Nederland.

  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,19% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,0% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,05% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,44% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,05% Nederland 1,1%
  • Duitsland
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 1,9% Nederland 1,9%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,21% Nederland 1,4%
  • België
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,07% Nederland 0,76%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 1,0% Nederland 5,6%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,44% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 1,7% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tubbergen 0,39% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 0,0% 0
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 100,0% 5

Mannen en vrouwen

Mannen
95
Vrouwen
60

Vergeleken met alle woonplaatsen

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • Haarle (Tubbergen)
  • Gemeente Tubbergen
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar Haarle (Tubbergen)Gemeente TubbergenNederland
1998 6,7%4,4%16,7%
1999 3,6%4,4%17,1%
2000 0,0%4,2%17,5%
2001 3,6%4,3%18,0%
2002 7,4%4,2%18,4%
2003 3,8%4,1%18,8%
2004 3,7%4,2%19,0%
2005 3,6%4,2%19,2%
2006 3,7%4,3%19,3%
2007 3,7%4,4%19,4%
2008 3,7%4,3%19,6%
2009 3,6%4,4%19,9%
2010 3,6%4,5%20,3%
2011 3,4%4,4%20,6%
2012 7,1%4,5%20,9%
2013 7,4%4,5%21,1%
2014 7,1%4,6%21,4%
2015 6,5%4,6%21,7%
2016 6,3%4,6%22,1%
2017 3,1%4,7%22,6%
2018 0,0%4,6%23,1%
2019 3,0%4,7%23,6%
2020 3,2%4,7%24,2%
2021 3,3%4,8%24,6%
2022 3,3%5,3%26,0%
2023 3,3%5,7%27,1%
2024 3,2%6,1%27,9%
2025 3,2%6,2%28,5%
2026 3,2%6,5%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in Haarle (Tubbergen)

Grootste groep
7668 Wijk Haarle 155 −0,1 %-punt –

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 15013510100000005005000100
1999 14013555000000500000050
2000 13013005000000000500050
2001 14013055000000500000050
2002 135130105000000500000050
2003 13013055000000500000050
2004 13512555000000500000050
2005 14013555000000500000050
2006 13513055000000000500050
2007 13513055000000500000050
2008 13513055000000500000050
2009 14013050500000000000550
2010 14013555000000500000050
2011 145135550000000005000100
2012 1401351010000000500500050
2013 1351301010000000500500050
2014 1401301010000000500500050
2015 155145105000000500000050
2016 1601501050000005000000100
2017 16015555000000500000050
2018 16016000000000000000000
2019 16516055000000500000050
2020 15515050000000500000050
2021 15014555000000500000050
2022 15014055000000500000050
2023 15014555000000500000050
2024 155150550000005000000––
2025 155150550000000000000––
2026 155150550000000000000––