Woonplaats · Venray, Limburg

Ysselsteyn: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in Ysselsteyn 2.340 mensen. Van hen heeft 13,5% (315 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Venray (25,1%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Polen (7,1%), overig Europa (2,4%) en Duitsland (1,7%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 74,6% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 1,4 procentpunt.

Inwoners
2.340 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
13,5% 315 personen
In het buitenland geboren
74,6% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+1,4 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 86,5% 2.025
  • Migratieachtergrond 13,5% 315

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van Ysselsteyn. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Venray en het rondje voor Nederland.

  • Polen
    7,1% 165 personen
    Gemeente Venray 4,3% Nederland 1,4%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,4% 55 personen
    Gemeente Venray 4,4% Nederland 5,6%
  • Duitsland
    1,7% 40 personen
    Gemeente Venray 3,0% Nederland 1,9%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,64% 15 personen
    Gemeente Venray 0,79% Nederland 1,7%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,43% 10 personen
    Gemeente Venray 1,8% Nederland 2,3%
  • Turkije
    0,21% 5 personen
    Gemeente Venray 2,5% Nederland 2,6%
  • Indonesië
    0,21% 5 personen
    Gemeente Venray 1,4% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,21% 5 personen
    Gemeente Venray 0,62% Nederland 1,1%
  • België
    0,21% 5 personen
    Gemeente Venray 0,48% Nederland 0,76%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,21% 5 personen
    Gemeente Venray 3,7% Nederland 5,3%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 1,5% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Venray 0,64% Nederland 2,0%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 74,6% 235
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 25,4% 80

Mannen en vrouwen

Mannen
1.245
Vrouwen
1.095

Vergeleken met alle woonplaatsen

Hoger dan 56% van alle woonplaatsen in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • Ysselsteyn
  • Gemeente Venray
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar YsselsteynGemeente VenrayNederland
1998 2,9%14,5%16,7%
1999 2,9%15,1%17,1%
2000 3,5%15,5%17,5%
2001 3,0%15,8%18,0%
2002 3,3%16,2%18,4%
2003 3,5%16,6%18,8%
2004 3,0%16,6%19,0%
2005 3,0%16,6%19,2%
2006 3,2%16,7%19,3%
2007 4,1%16,8%19,4%
2008 4,4%16,7%19,6%
2009 4,8%17,0%19,9%
2010 4,1%17,1%20,3%
2011 4,3%17,2%20,6%
2012 5,0%17,6%20,9%
2013 5,6%17,9%21,1%
2014 6,4%18,3%21,4%
2015 6,9%18,7%21,7%
2016 7,3%19,2%22,1%
2017 7,9%19,9%22,6%
2018 8,1%19,9%23,1%
2019 8,5%20,3%23,6%
2020 10,2%20,8%24,2%
2021 11,2%21,1%24,6%
2022 12,1%22,3%26,0%
2023 12,3%23,3%27,1%
2024 15,6%23,7%27,9%
2025 14,6%24,3%28,5%
2026 13,5%25,1%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in Ysselsteyn

Grootste groep
5813 Ysselsteyn 2.340 +1,4 %-punt Polen

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 2.1052.045604020000553505010004515
1999 2.1002.035604520050105400505005510
2000 2.1652.0907550300001004005510555520
2001 2.1552.0856545250501053000150505020
2002 2.1452.08070502005050400550555515
2003 2.1502.075755025050554005501005515
2004 2.1402.080654515550004005001005015
2005 2.1502.090654520000100400050555515
2006 2.1552.090704525500504050001055510
2007 2.1752.0909065200001003055250557510
2008 2.1752.08595752500010035155205558515
2009 2.2052.100105752050055352051501009015
2010 2.1902.1009075100505530200250008010
2011 2.1852.0909575255505535200200509010
2012 2.2052.0951109515000105353552000010010
2013 2.2202.0901251101500055306051550012010
2014 2.2552.1101451301000055357052000013510
2015 2.2552.1001551401000010540750250001455
2016 2.2652.1001651501500055409002000515510
2017 2.2752.095180155255005535105510001016515
2018 2.2752.09018517515000553511003000517510
2019 2.2402.05019017515000553512051500517515
2020 2.2452.01523020520050553515002000521015
2021 2.2802.025255215405005540160015551522530
2022 2.3152.0302802355050010540165525552024535
2023 2.3202.0352852404550010540160035502025030
2024 2.3752.0053703255050055401855955520––
2025 2.3351.99534028555500554517056510520––
2026 2.3402.02531527045500554016555510515––