Woonplaats · Terneuzen, Zeeland

Zaamslag: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in Zaamslag 2.710 mensen. Van hen heeft 17,2% (465 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Terneuzen (34,3%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn België (6,6%), overig Europa (3,1%) en Duitsland (1,3%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 63,4% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 2,1 procentpunt.

Inwoners
2.710 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
17,2% 465 personen
In het buitenland geboren
63,4% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+2,1 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond per postcode.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 82,8% 2.245
  • Migratieachtergrond 17,2% 465

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van Zaamslag. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Terneuzen en het rondje voor Nederland.

  • België
    6,6% 180 personen
    Gemeente Terneuzen 12,5% Nederland 0,76%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    3,1% 85 personen
    Gemeente Terneuzen 5,7% Nederland 5,6%
  • Duitsland
    1,3% 35 personen
    Gemeente Terneuzen 1,5% Nederland 1,9%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    1,3% 35 personen
    Gemeente Terneuzen 2,4% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    1,1% 30 personen
    Gemeente Terneuzen 3,3% Nederland 5,3%
  • Polen
    0,92% 25 personen
    Gemeente Terneuzen 2,0% Nederland 1,4%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,92% 25 personen
    Gemeente Terneuzen 1,1% Nederland 1,7%
  • Indonesië
    0,74% 20 personen
    Gemeente Terneuzen 1,1% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,55% 15 personen
    Gemeente Terneuzen 1,3% Nederland 1,1%
  • Turkije
    0,37% 10 personen
    Gemeente Terneuzen 2,3% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,18% 5 personen
    Gemeente Terneuzen 0,60% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,18% 5 personen
    Gemeente Terneuzen 0,49% Nederland 2,0%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 63,4% 295
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 37,6% 175

Mannen en vrouwen

Mannen
1.380
Vrouwen
1.335

Vergeleken met alle woonplaatsen

Hoger dan 73% van alle woonplaatsen in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • Zaamslag
  • Gemeente Terneuzen
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar ZaamslagGemeente TerneuzenNederland
1998 6,9%20,0%16,7%
1999 7,2%20,2%17,1%
2000 7,4%20,5%17,5%
2001 7,6%20,6%18,0%
2002 7,6%21,0%18,4%
2003 7,6%21,6%18,8%
2004 7,8%21,6%19,0%
2005 8,1%21,7%19,2%
2006 8,6%21,8%19,3%
2007 8,5%21,8%19,4%
2008 8,8%22,0%19,6%
2009 8,5%22,2%19,9%
2010 8,6%22,5%20,3%
2011 8,6%22,7%20,6%
2012 8,4%23,0%20,9%
2013 9,3%23,5%21,1%
2014 9,5%24,0%21,4%
2015 9,9%24,4%21,7%
2016 10,8%24,9%22,1%
2017 11,3%25,6%22,6%
2018 12,3%26,3%23,1%
2019 12,7%27,2%23,6%
2020 13,1%28,0%24,2%
2021 13,0%28,7%24,6%
2022 15,1%30,6%26,0%
2023 15,8%31,8%27,1%
2024 16,0%32,6%27,9%
2025 16,4%33,6%28,5%
2026 17,2%34,3%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in Zaamslag

Grootste groep
4543 Zaamslag 2.710 +2,1 %-punt België

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 2.9902.78020514560005151525595201001516540
1999 2.9852.7702151506000101510250100251051017040
2000 2.9802.760220160650510201030010030501518535
2001 2.9802.75522515070505151530595201051518050
2002 3.0102.78023016075555151525510030552019540
2003 3.0202.790230155705001015255100251552018545
2004 2.9952.760235175650001510205110401052519540
2005 2.9752.73524017570500205205100501502520040
2006 2.9652.715255180755051510200115451552020550
2007 2.9252.6702501856005515525512035502521040
2008 2.8952.64025519065055155255130301502022040
2009 2.8752.630245185600551510350120301051021530
2010 2.8502.60024518560005155305120301052021530
2011 2.8402.59524518060005205300115351051521030
2012 2.8452.600240175805052510300115301502021030
2013 2.8452.575265190755552010305120351002022540
2014 2.8402.57027020070055205251013035552523535
2015 2.8252.5452802107050525102510135401501024040
2016 2.8202.515305225805552552510150402051026050
2017 2.8002.485315215955552552510140402552025065
2018 2.7952.45034524510555525525101506030102028065
2019 2.8252.46536026595100520530151556525102030560
2020 2.7852.420365270955552553010165652502530560
2021 2.7602.40036026595550251025101508020102029560
2022 2.7552.340415295120550251035101757535152030075
2023 2.7552.320435310125050201535151808030252531580
2024 2.7202.2854353101255551515352018570352525––
2025 2.7102.2654453201305551515352518575352525––
2026 2.7102.24546532514510552015352518085353025––