Postcode · Etten-Leur, Noord-Brabant

Postcode 4878: Wijk Midden Bedrijventerrein

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 4878 in Etten-Leur (Midden Bedrijventerrein) 70 mensen. Van hen heeft 92,9% (65 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is hoger dan het aandeel in Etten-Leur (23,8%) en hoger dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Europa (71,4%) en Polen (21,4%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 100,0% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 92,9 procentpunt.

Klein gebied: het CBS rondt aantallen af op veelvouden van 5, waardoor percentages enkele punten kunnen afwijken.

Inwoners
70 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
92,9% 65 personen
In het buitenland geboren
100,0% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+92,9 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 7,1% 5
  • Migratieachtergrond 92,9% 65

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 4878. Ter vergelijking staat de lijn voor Etten-Leur en het rondje voor Nederland.

  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    71,4% 50 personen
    Etten-Leur 4,7% Nederland 5,6%
  • Polen
    21,4% 15 personen
    Etten-Leur 1,9% Nederland 1,4%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 2,1% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 2,3% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 0,63% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 1,8% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 0,72% Nederland 1,1%
  • Duitsland
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 1,0% Nederland 1,9%
  • België
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 1,6% Nederland 0,76%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 1,4% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 4,6% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 0,92% Nederland 1,7%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 100,0% 65
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 0,0% 0

Mannen en vrouwen

Mannen
50
Vrouwen
20

Vergeleken met alle postcodes

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 4878
  • Etten-Leur
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 4878Etten-LeurNederland
1998 0,0%14,0%16,7%
1999 0,0%14,2%17,1%
2000 0,0%14,6%17,5%
2001 0,0%15,1%18,0%
2002 0,0%15,4%18,4%
2003 0,0%16,3%18,8%
2004 0,0%16,8%19,0%
2005 0,0%17,0%19,2%
2006 0,0%17,2%19,3%
2007 0,0%17,1%19,4%
2008 0,0%16,3%19,6%
2009 0,0%16,5%19,9%
2010 0,0%16,6%20,3%
2011 0,0%16,8%20,6%
2012 0,0%17,0%20,9%
2013 0,0%17,2%21,1%
2014 0,0%17,3%21,4%
2015 0,0%17,5%21,7%
2016 0,0%17,8%22,1%
2017 0,0%18,2%22,6%
2018 0,0%18,7%23,1%
2019 0,0%19,2%23,6%
2020 0,0%19,5%24,2%
2021 0,0%19,7%24,6%
2022 0,0%20,8%26,0%
2023 0,0%21,6%27,1%
2024 0,0%22,2%27,9%
2025 66,7%22,7%28,5%
2026 92,9%23,8%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
4876 Zuid woongebied 7.920 +2,6 %-punt Overig Azië
4741 Hoeven 6.855 +0,8 %-punt Overig Europa
4874 Noord woongebied 3.345 +1,7 %-punt Overig Europa
4875 Midden woongebied 1.845 +1,8 %-punt Overig Azië
4879 Zuid bedrijventerrein West 370 +46,2 %-punt Overig Azië
4877 Noord bedrijventerrein 35 −5,7 %-punt –

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 202000000000000000000
1999 151500000000000000000
2000 151000000000000000000
2001 101000000000000000000
2002 101000000000000000000
2003 151000000000000000000
2004 101500000000000000000
2005 151500000000000000000
2006 101500000000000000000
2007 101500000000000000000
2008 10500000000000000000
2009 5500000000000000000
2010 51000000000000000000
2011 51000000000000000000
2012 101000000000000000005
2013 10500000000000000000
2014 101000000000000000000
2015 101000000000000000000
2016 101000000000000000000
2017 5500000000000000000
2018 5500000000000000000
2019 5500000000000000000
2020 5500000000000000000
2021 5500000000000000000
2022 5500000000000000000
2023 10500000000000000000
2024 55000000000000000––
2025 3052020000000010010000––
2026 7056565000000015050000––