Postcode · Etten-Leur, Noord-Brabant

Postcode 4879: Wijk Zuid bedrijventerrein West

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 4879 in Etten-Leur (Zuid bedrijventerrein West) 370 mensen. Van hen heeft 56,8% (210 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is hoger dan het aandeel in Etten-Leur (23,8%) en hoger dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Azië (25,7%), overig Afrika (12,2%) en Turkije (8,1%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 97,6% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 46,2 procentpunt.

Inwoners
370 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
56,8% 210 personen
In het buitenland geboren
97,6% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+46,2 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 43,2% 160
  • Migratieachtergrond 56,8% 210

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 4879. Ter vergelijking staat de lijn voor Etten-Leur en het rondje voor Nederland.

  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    25,7% 95 personen
    Etten-Leur 4,6% Nederland 5,3%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    12,2% 45 personen
    Etten-Leur 1,4% Nederland 2,3%
  • Turkije
    8,1% 30 personen
    Etten-Leur 2,1% Nederland 2,6%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    5,4% 20 personen
    Etten-Leur 0,92% Nederland 1,7%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,7% 10 personen
    Etten-Leur 4,7% Nederland 5,6%
  • België
    1,4% 5 personen
    Etten-Leur 1,6% Nederland 0,76%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 2,3% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 0,63% Nederland 2,0%
  • Indonesië
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 1,8% Nederland 1,9%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 0,72% Nederland 1,1%
  • Duitsland
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 1,0% Nederland 1,9%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Etten-Leur 1,9% Nederland 1,4%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 97,6% 205
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 2,4% 5

Mannen en vrouwen

Mannen
210
Vrouwen
155

Vergeleken met alle postcodes

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 4879
  • Etten-Leur
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 4879Etten-LeurNederland
1998 2,2%14,0%16,7%
1999 6,3%14,2%17,1%
2000 6,5%14,6%17,5%
2001 6,7%15,1%18,0%
2002 4,4%15,4%18,4%
2003 8,9%16,3%18,8%
2004 10,9%16,8%19,0%
2005 10,9%17,0%19,2%
2006 6,7%17,2%19,3%
2007 9,3%17,1%19,4%
2008 9,5%16,3%19,6%
2009 7,7%16,5%19,9%
2010 12,2%16,6%20,3%
2011 10,5%16,8%20,6%
2012 10,3%17,0%20,9%
2013 9,8%17,2%21,1%
2014 7,7%17,3%21,4%
2015 7,9%17,5%21,7%
2016 10,0%17,8%22,1%
2017 5,6%18,2%22,6%
2018 5,4%18,7%23,1%
2019 5,6%19,2%23,6%
2020 5,6%19,5%24,2%
2021 8,1%19,7%24,6%
2022 10,5%20,8%26,0%
2023 16,7%21,6%27,1%
2024 11,4%22,2%27,9%
2025 13,5%22,7%28,5%
2026 56,8%23,8%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
4711 Sint Willebrord 9.800 +3,1 %-punt Overig Azië
4876 Zuid woongebied 7.920 +2,6 %-punt Overig Azië
4741 Hoeven 6.855 +0,8 %-punt Overig Europa
4714 Sprundel 5.165 +1,8 %-punt Overig Europa
4878 Midden Bedrijventerrein 70 +92,9 %-punt Overig Europa

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 23022550500005000000005
1999 24022515010000050000050105
2000 2302201551000005000505055
2001 22521515510000550005000105
2002 225210105500005005000055
2003 2252102055050050005000105
2004 2302102551500051000505001510
2005 2302102510150500500550501510
2006 22520515105000050055000105
2007 2151952010100500000550051010
2008 21019020105050555050000155
2009 19517515105000055050000105
2010 20517525101000100050500001515
2011 190175201010000055050005105
2012 195180201010005005050050105
2013 20518520155000055055000155
2014 19518015105000005050005150
2015 19017515105000500055000105
2016 2001802015100005000510005205
2017 180170105500000000505050
2018 1851751055000000050050100
2019 180170105000000000500050
2020 1801701055000000050050100
2021 185170151050005500010000155
2022 1901652010150005005510505155
2023 1801553015100000000510500205
2024 1751552010100005000010505––
2025 1851602515100000000015505––
2026 3701602101519530000000510459520––