Postcode · Wanneperveen, Overijssel

Postcode 7946: Wijk Blauwehand

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 7946 in Wanneperveen (Blauwehand) 1.695 mensen. Van hen heeft 8,3% (140 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Steenwijkerland (12,9%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Polen (1,8%), overig Europa (1,8%) en overig Azië (1,2%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 60,7% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 1,9 procentpunt.

Inwoners
1.695 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
8,3% 140 personen
In het buitenland geboren
60,7% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+1,9 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 91,7% 1.555
  • Migratieachtergrond 8,3% 140

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 7946. Ter vergelijking staat de lijn voor Steenwijkerland en het rondje voor Nederland.

  • Polen
    1,8% 30 personen
    Steenwijkerland 1,2% Nederland 1,4%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    1,8% 30 personen
    Steenwijkerland 3,0% Nederland 5,6%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    1,2% 20 personen
    Steenwijkerland 2,5% Nederland 5,3%
  • Duitsland
    0,88% 15 personen
    Steenwijkerland 1,3% Nederland 1,9%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,88% 15 personen
    Steenwijkerland 1,4% Nederland 2,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    0,88% 15 personen
    Steenwijkerland 0,72% Nederland 1,7%
  • Indonesië
    0,59% 10 personen
    Steenwijkerland 1,2% Nederland 1,9%
  • Marokko
    0,29% 5 personen
    Steenwijkerland 0,12% Nederland 2,4%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,29% 5 personen
    Steenwijkerland 0,39% Nederland 1,1%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Steenwijkerland 0,65% Nederland 2,6%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Steenwijkerland 0,29% Nederland 2,0%
  • België
    0,0% 0 personen
    Steenwijkerland 0,19% Nederland 0,76%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 60,7% 85
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 42,9% 60

Mannen en vrouwen

Mannen
885
Vrouwen
815

Vergeleken met alle postcodes

Hoger dan 13% van alle postcodes in Nederland

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 7946
  • Steenwijkerland
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 7946SteenwijkerlandNederland
1998 2,9%6,0%16,7%
1999 2,6%5,9%17,1%
2000 2,9%5,8%17,5%
2001 3,2%6,4%18,0%
2002 3,1%7,3%18,4%
2003 3,0%7,2%18,8%
2004 3,0%7,0%19,0%
2005 3,6%6,3%19,2%
2006 3,0%6,4%19,3%
2007 3,1%6,5%19,4%
2008 3,0%6,5%19,6%
2009 3,6%6,8%19,9%
2010 3,0%6,8%20,3%
2011 3,7%6,9%20,6%
2012 4,3%7,0%20,9%
2013 3,6%7,0%21,1%
2014 4,2%7,2%21,4%
2015 4,3%7,5%21,7%
2016 4,9%7,8%22,1%
2017 5,5%8,0%22,6%
2018 5,3%8,3%23,1%
2019 5,6%8,5%23,6%
2020 5,8%8,8%24,2%
2021 5,7%9,0%24,6%
2022 6,4%10,2%26,0%
2023 6,9%11,3%27,1%
2024 7,6%11,9%27,9%
2025 7,6%12,4%28,5%
2026 8,3%12,9%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
7951 Zuid 11.470 +3,8 %-punt Overig Europa
7942 Nieuwveenselanden, Haveltermade 6.900 +4,0 %-punt Overig Azië
8064 Achter het Singel 4.995 +2,5 %-punt Polen
7948 Griftebuurt, Vogelbuurt 4.040 +0,6 %-punt Overig Europa
8355 Zuid, Noord kern 2.905 +2,7 %-punt Overig Europa
8326 Sint Jansklooster 2.555 +0,9 %-punt Polen
8343 Zuidveen 615 −2,6 %-punt Overig Europa
8066 Belt-Schutsloot 595 +0,8 %-punt Indonesië

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 1.5401.490452025000502000001010355
1999 1.5451.5054020150005020050055405
2000 1.5351.4904525100005020050005400
2001 1.5851.53550251505010020050005455
2002 1.6101.565503020000105200010500405
2003 1.6651.61550351505010525055000455
2004 1.6651.6205035505050200510000455
2005 1.6601.600604020000502000205555010
2006 1.6451.59550301005050200010050405
2007 1.6351.585503020050502000100100405
2008 1.6501.6005030200501002000100504510
2009 1.6601.6056035200001002000155504515
2010 1.6401.59550351500050200015550455
2011 1.6201.5656030250505020001001504020
2012 1.6401.5707040150501002000200505015
2013 1.6651.6056040250001002555551005015
2014 1.6751.60570403505010020501551505025
2015 1.6401.57070353555010020501051004525
2016 1.6351.555804040050100201001051555525
2017 1.6501.560904545050100201051002555530
2018 1.6901.600904050550100201001002556035
2019 1.7051.610954550550100201001552056035
2020 1.7251.62510050450501002015015020106530
2021 1.7401.64010060450001552020515101058030
2022 1.7251.61511070450501001530520520108025
2023 1.7301.610120655505010520255201015108530
2024 1.7101.58513070600501051530020102010––
2025 1.7101.58013065650501051530020152010––
2026 1.6951.55514075700501051530030152015––