Postcode · Zuidlaarderveen, Drenthe

Postcode 9474: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 9474 in Zuidlaarderveen 325 mensen. Van hen heeft 10,8% (35 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Tynaarlo (12,1%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn overig Amerika en Oceanië (3,1%), Indonesië (1,5%) en Duitsland (1,5%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 28,6% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 3,1 procentpunt.

Inwoners
325 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
10,8% 35 personen
In het buitenland geboren
28,6% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+3,1 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 89,2% 290
  • Migratieachtergrond 10,8% 35

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 9474. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Tynaarlo en het rondje voor Nederland.

  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    3,1% 10 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,77% Nederland 1,7%
  • Indonesië
    1,5% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,5% Nederland 1,9%
  • Duitsland
    1,5% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,5% Nederland 1,9%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    1,5% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 3,0% Nederland 5,6%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    1,5% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,3% Nederland 2,3%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    1,5% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 2,4% Nederland 5,3%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,24% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,07% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,37% Nederland 2,0%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,38% Nederland 1,1%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,17% Nederland 1,4%
  • België
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,20% Nederland 0,76%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 28,6% 10
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 71,4% 25

Mannen en vrouwen

Mannen
170
Vrouwen
155

Vergeleken met alle postcodes

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 9474
  • Gemeente Tynaarlo
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 9474Gemeente TynaarloNederland
1998 4,8%6,0%16,7%
1999 3,1%6,1%17,1%
2000 6,2%5,9%17,5%
2001 4,6%6,0%18,0%
2002 4,6%6,3%18,4%
2003 6,3%6,9%18,8%
2004 4,9%7,3%19,0%
2005 6,3%7,4%19,2%
2006 7,6%6,6%19,3%
2007 6,1%6,7%19,4%
2008 6,1%6,8%19,6%
2009 4,5%6,7%19,9%
2010 6,1%6,8%20,3%
2011 7,4%7,0%20,6%
2012 6,0%7,1%20,9%
2013 5,8%7,3%21,1%
2014 6,0%7,4%21,4%
2015 6,0%7,5%21,7%
2016 6,0%7,8%22,1%
2017 6,1%8,3%22,6%
2018 6,2%8,4%23,1%
2019 7,8%8,6%23,6%
2020 7,6%8,8%24,2%
2021 7,7%8,8%24,6%
2022 7,7%10,1%26,0%
2023 9,2%11,0%27,1%
2024 9,2%11,3%27,9%
2025 10,9%11,8%28,5%
2026 10,8%12,1%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
9471 Westlaren 6.495 +2,1 %-punt Overig Europa
9472 Zuid-Es 3.610 +0,3 %-punt Overig Azië
9605 Kiel-Windeweer 825 +2,8 %-punt Overig Europa
9473 De Groeve 470 +2,1 %-punt Indonesië
9655 Oud Annerveen 115 +4,7 %-punt Indonesië

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 31530015515000005000555105
1999 325310101010000505005005105
2000 32530520510000555050000105
2001 325305155100005550000001510
2002 32530515510005055000050105
2003 3203052010150005550055051010
2004 305290155100000550000051010
2005 320300205150005550000051010
2006 3303102552000000505055101010
2007 33031020510005550005000105
2008 330310205150055550000001010
2009 33031515515000505000505105
2010 33031020510005505000000105
2011 340320255150055050005001510
2012 335315205150055050005001010
2013 345325205150055050005001010
2014 335315205150000550505501010
2015 335315205150055050005001010
2016 335315205150055000505001010
2017 330310205150055050005001010
2018 32530520025000550000555515
2019 320295255200000550005551020
2020 330305255200005500505051015
2021 32530025020000550000505515
2022 325300255250005550005051010
2023 3253003052000055000550101015
2024 32529530525000500000555––
2025 320285355250005050005510––
2026 3252903510250005050055510––