Postcode · Midlaren, Drenthe

Postcode 9475: Bevolkingssamenstelling en migratieachtergrond

Op 1 januari 2026 woonden in postcode 9475 in Midlaren 355 mensen. Van hen heeft 9,9% (35 personen) een migratieachtergrond: zij zijn zelf in het buitenland geboren of hebben ten minste één ouder die daar is geboren. Dat is lager dan het aandeel in de gemeente Tynaarlo (12,1%) en lager dan het landelijk gemiddelde (29,1%). De grootste herkomstgroepen zijn Indonesië (2,8%), overig Europa (2,8%) en Duitsland (1,4%). Van de inwoners met een migratieachtergrond is 42,9% zelf in het buitenland geboren. Sinds 2022 is het aandeel gestegen met 1,6 procentpunt.

Inwoners
355 op 1 januari 2026
Migratieachtergrond
9,9% 35 personen
In het buitenland geboren
42,9% van wie een migratieachtergrond heeft
Verandering sinds 2022
+1,6 %-punt in aandeel met migratieachtergrond

Kaart

Migratieachtergrond, aandeel van de inwoners <15%, 15%–18%, 18%–25%, 25%–30%, 30%–45%, 45%–60%, ≥60%

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond in deze postcode en de omliggende postcodes.

Waar inwoners vandaan komen

Herkomst van inwoners op 1 januari 2026, als aandeel van alle inwoners.

Nederlandse herkomst en migratieachtergrond

  • Nederlandse herkomst 91,5% 325
  • Migratieachtergrond 9,9% 35

Grootste herkomstgroepen

De balken tonen per groep het aandeel van alle inwoners van 9475. Ter vergelijking staat de lijn voor Gemeente Tynaarlo en het rondje voor Nederland.

  • Indonesië
    2,8% 10 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,5% Nederland 1,9%
  • Overig Europa Europa zonder Nederland, België, Duitsland en Polen
    2,8% 10 personen
    Gemeente Tynaarlo 3,0% Nederland 5,6%
  • Duitsland
    1,4% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,5% Nederland 1,9%
  • Overig Azië Azië zonder Indonesië en Turkije
    1,4% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 2,4% Nederland 5,3%
  • Overig Amerika en Oceanië Amerika en Oceanië zonder Suriname en de Nederlandse Cariben
    1,4% 5 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,77% Nederland 1,7%
  • Turkije
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,24% Nederland 2,6%
  • Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,07% Nederland 2,4%
  • Suriname
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,37% Nederland 2,0%
  • Nederlandse Cariben Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,38% Nederland 1,1%
  • Polen
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,17% Nederland 1,4%
  • België
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 0,20% Nederland 0,76%
  • Overig Afrika Afrika zonder Marokko
    0,0% 0 personen
    Gemeente Tynaarlo 1,3% Nederland 2,3%

Eerste en tweede generatie

Inwoners met een migratieachtergrond, naar of zij zelf in het buitenland zijn geboren.

  • In het buitenland geboren (eerste generatie) 42,9% 15
  • In Nederland geboren (tweede generatie) 57,1% 20

Mannen en vrouwen

Mannen
180
Vrouwen
180

Vergeleken met alle postcodes

Niet gerangschikt: minder dan 500 inwoners.

Ontwikkeling sinds 1998

Aandeel inwoners met een migratieachtergrond, vergeleken met grotere gebieden.

Maat
  • 9475
  • Gemeente Tynaarlo
  • Nederland
Toon als tabel
Jaar 9475Gemeente TynaarloNederland
1998 7,4%6,0%16,7%
1999 7,1%6,1%17,1%
2000 3,0%5,9%17,5%
2001 10,3%6,0%18,0%
2002 8,8%6,3%18,4%
2003 7,1%6,9%18,8%
2004 2,8%7,3%19,0%
2005 6,8%7,4%19,2%
2006 8,3%6,6%19,3%
2007 8,5%6,7%19,4%
2008 8,8%6,8%19,6%
2009 7,6%6,7%19,9%
2010 6,0%6,8%20,3%
2011 4,6%7,0%20,6%
2012 4,3%7,1%20,9%
2013 7,0%7,3%21,1%
2014 4,2%7,4%21,4%
2015 5,6%7,5%21,7%
2016 5,8%7,8%22,1%
2017 4,5%8,3%22,6%
2018 4,3%8,4%23,1%
2019 4,6%8,6%23,6%
2020 6,0%8,8%24,2%
2021 5,7%8,8%24,6%
2022 8,2%10,1%26,0%
2023 7,1%11,0%27,1%
2024 7,2%11,3%27,9%
2025 7,1%11,8%28,5%
2026 9,9%12,1%29,1%

In 2022 is het CBS overgestapt op een nieuwe indeling naar herkomst. Tot en met 2021 toont de lijn de oude cijfers over “migratieachtergrond”; in de overlapjaren is een kleine breuk te zien (landelijk circa +0,8 punt).

Postcodes in de buurt

Grootste groep
9471 Westlaren 6.495 +2,1 %-punt Overig Europa
9482 Tynaarlo 1.985 +8,9 %-punt Overig Europa
9479 Glimmen-Onnen-Noordlaren 530 +2,2 %-punt Overig Europa
9473 De Groeve 470 +2,1 %-punt Indonesië
9475 Midlaren 355 +1,6 %-punt Indonesië
9493 Yde 230 +0,2 %-punt Indonesië

Alle cijfers

Aantal inwoners per herkomstgroep op 1 januari. Cijfers tot en met 2021 volgen de oude CBS-indeling.

Jaar Totaal inwonersNederlandse herkomstMigratieachtergrondEuropaBuiten EuropaTurkijeMarokkoSurinameIndonesiëNederlandse CaribenDuitslandPolenBelgiëOverig EuropaOverig AfrikaOverig AziëOverig Amerika en OceaniëWesterse migratieachtergrondNiet-westerse migratieachtergrond
1998 34032025510000500005050155
1999 3503252552000000000551501515
2000 33031510510000500005500100
2001 3403053552000050500010501025
2002 340310301525000500001515501015
2003 35032525101500050000105502010
2004 36035010515000500005505105
2005 370350251015000005005555155
2006 360335301020000505005555205
2007 35532530151000010000015005255
2008 34031030152000050000155010255
2009 3303102510150005000010505155
2010 335315201010000505005500155
2011 32531015105000505005000105
2012 345330151010000505005500100
2013 3553352510100005000010500155
2014 355340151050005000010500105
2015 355335201010000500505500155
2016 34532520515000500005505105
2017 33532015510000500005500100
2018 35033515105000005005500105
2019 325310151050005000010500100
2020 335315201550000050010500155
2021 350330201010000505005005155
2022 3653303015150005050055552510
2023 3503202515100005050010000250
2024 3453202510150001005005000––
2025 3503202515150001005005000––
2026 35532535152000010050010055––